Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Saarlando lietuviai

Ortsverband SAARLAND der Litauischen Gemeinschaft in Deutschland e.V. Postfach 1106 66558 Ottweiler
Saaro krašte Vokietijos pietvakariuose, kur ši šalis ribojasi su Liuksemburgu ir Prancūzija, lietuvių, palyginus su kitais šios šalies kraštais, yra nedaug. Tačiau nereikia pamiršti, jog Saarlandas yra mažiausia Vokietijos žemė, išskyrus žemes - miestus Hamburgą ir Brėmeną.
 
Oficialiais duomenimis 2008.12.31 dieną čia buvo registruoti 154 lietuviai.
Pagal LKI (Lietuvos Kultūros Instituto) duomenis, iki šiol šiame krašte buvo dveji bandymai kurti lietuvių apylinkę: 1961 ir 1967 metais. Rinkdavosi lietuviai ir jų draugai vokiečiai tiek iš pačio Saarlando, tiek iš Rheinland-Pfalco. Vėliau veikla užgeso. Užuomazga apylinkės atsikūrimui prasidėjo nuo 2008-ųjų pavasario, kada su idėja susiburti buvo imtasi ieškoti čia gyvenančių tautiečių. Įvairiais keliais savo jėgomis iki šiol užmegzta kontaktų maždaug su 70-čia asmenų, turinčių sąsajų su Lietuva. 2008 liepos 11 dieną Saarbriukene įvyko pirmasis susitikimas, 2008m. spalio 18d. – antrasis, ir jo metu buvo atkurta kažkada čia gyvavusi VLB Saarlando apylinkė. Lapkričio 28-30 dienomis apylinkės atstovai L.Rui ir M.Binkis dalyvavo VLB suvažiavime Bonoje, kur turėjo puikią galimybę ne tik pasisemti naudingos informacijos, bet ir užmegzti gražių kontaktų.
 
Loading...

Grįžti

Anekdotai

Kostas mokykloje stipriai pagadino orą. Mokytoja supyko ir išvarė jį iš klasės. Kostas stovi koridoriuje, pro šalį eina mokyklos direktorius. Jis klausia Kosto:
– Kodėl taip smarkiai juokiesi?
Kostas atsako:
– Nes mūsų mokytoja tokia kvaila: ji išsiuntė mane į gryną orą, o pati liko smarvėje.