Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-02-23

Ambasada atsako į „Tiesos” skaitytojų klausimus

  
Ambasada atsako į „Tiesos” skaitytojų klausimus

Skaitytojo klausimas
Ateinančių metų birželį baigiu 10 klasių Lietuvoje ir toliau noriu mokytis Londono koledže finansų (buhalterijos) specialybės. Anglų kalbos žinios geros (šią vasarą buvau anglų k. kursuose Londone „Kings educations“, įvertino gerai). Prašau suteikti informaciją, kokių turiu galimybių studijuoti, kokių dokumentų reikėtų. Gal galite rekomenduoti koledžus Pietų ir Pietryčių Londone, kuriuose galėčiau studijuoti minėtąją specialybę, arba nurodyti, kur galėčiau kreiptis dėl informacijos. Dėkoju už atsakymą.
Robertas.

Ambasada atsako
Tikslingos informacijos Jums galėtų suteikti tuo užsiimančios agentūros, pvz. Studijų užsienyje informacijos centras http://www.studinfo.lt/lt/.
 
Skaitytojo klausimas
Sveiki, norėčiau paklausti dėl įgaliojimo, ar būtina jį turėti grįžtant į JK. Šiuo metu vaikas atostogauja Lietuvoje, jam 15 metų, o jo gyvenamoji vieta deklaruota JK. Anksčiau įgaliojimą turėjom, buvom jį pasiėmę iš Lietuvos ambasados, bet jo galiojimo laikas pasibaigė, o dabar jų nebeišrašo. Gal jūs žinote, ar jis reikalingas grįžtant į JK? Ačiū.
Teresė
 
Ambasada atsako
Jeigu vaiko gyvenamoji vieta deklaruota ne Lietuvoje, o Jungtinėje Karalystėje, tėvų sutikimo keliauti iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę nereikia.
 
Jei vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje, išvykstant iš Lietuvos reikalingas vieno iš tėvų sutikimas.
 
Jei sutikimas yra reikalingas, kreiptis į ambasadą galima pirmadieniais nuo 13 iki 17 val., antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 13 val. Sutikimas patvirtinamas tą pačią dieną. Į ambasadą reikia atvykti vienam iš tėvų.
 
Taip pat patartume susipažinti su Jungtinės Karalystės Vyriausybės internetinėje svetainėje pateikiama informacija: https://www.gov.uk/uk-border-control/before-you-leave-for-the-uk
 
Skaitytojo klausimas
Sveiki, nuo kokios uždirbtos sumos pradedami skaičiuoti mokesčiai?
 
Ambasada atsako
Šią informaciją kompetentingai gali suteikti tik JK institucijos, daugiau informacijos galite rasti puslapyje:
 
 
Skaitytojo klausimas
Laba diena. Noriu deklaruoti išvykimą iš Lietuvos. Kokią dieną galiu atvažiuoti į Lietuvos Respublikos ambasadą Londone? Kokius dokumentus turiu turėti? Ačiū.
 
Ambasada atsako
Norint deklaruoti išvykimą iš Lietuvos į Lietuvos ambasadą Londone galima kreiptis pirmadieniais nuo 13 iki 17 val., kitomis darbo dienomis – nuo 9 iki 13 val.
Reikia turėti tik asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Ši paslauga nemokama, iš anksto registruotis nereikia.
 
 
Skaitytojo klausimas
Ar yra JK toks įstatymas, kad gavęs socialinį („konsulinį“) būstą asmuo negali turėti nekilnojamojo turto užsienyje (LT). O jei gyveni su partneriu, ar jis irgi negali? Jei taip, kodėl? Ačiū. Lauksim atsakymo.
 
Ambasada atsako
Reikėtų patikslinti informaciją. Maloniai prašome susisiekti ambasados tel. 020 7592 2840 arba [email protected]
 
 
Skaitytojo klausimas
Sveiki, turiu tokį klausimą, kuris mane tikrai neramina. Aš laukiuosi kūdikio, kurio tėvas vengras (abu gyvename JK). Po gimdymo nusprendėme duoti kūdikiui tėvo pavardę ir pilietybę, nes, kiek žinome, JK pilietybė neskiriama vaikui, kurio nei vienas iš tėvų nėra JK pilietis. Mes esame nesusituokę, taigi mane tikrai neramina štai toks klausimas (žiūrėjau daug imigrantų laidų panašia tema): jei kartais mes išsiskirtume, ar vaiko pilietybė ir pavardė lemtų tėvo pirmenybę tapti pagrindiniu vaiko globėju? Tikrai nesinori dėl teisinių formalumų paskui gailėtis ir prarasti vaiko globą. Ar būtų skirtumas, jei vaikui skirtume tėvo pavardę, bet Lietuvos pilietybę (motinos)?
 
Nekantriai laukiu atsakymo, nuoširdžiai dėkoju.
 
Julija
 
Ambasada atsako
Atkreipiame dėmesį, jog vaiko pavardė neturi įtakos sprendžiant jo globos klausimus.
Jūsų vaikas gimimu įgys Lietuvos pilietybę, nes mama yra Lietuvos pilietė. Pagal Lietuvos įstatymus, vaikas galės turėti dvigubą pilietybę (Jūsų atveju – Lietuvos ir Vengrijos). Vaiko gimimą turėsite apskaityti Lietuvos ambasadoje arba Lietuvoje (t. y. pranešti Lietuvai apie jums gimusį kūdikį). Tuomet Jūsų vaikui bus išduotas lietuviškas asmens dokumentas (pasas ar asmens tapatybės kortelė). Kaip reikia apskaityti gimimą ir gauti asmens dokumentą, informaciją rasite ambasados puslapyje:
 
 
Atkreipkite dėmesį, kad jūsų vaikas gimimu taip pat įgys ir Vengrijos pilietybę. Dėl Vengrijos pilietybės ir dokumentų teiraukitės Vengrijos ambasadoje.
 
 
Skaitytojo klausimas
Sveiki, gal galėtumėte suteikti mane dominančios informacijos. Šiuo metu gyvenu Švedijoje, turiu leidimą gyventi dvejiems metams. Gyvenu su vaikinu, mes turime bendrą vienerių metukų dukrą, ji eina į darželį. Čia gyvenu įprastą gyvenimą, bet planuoju išvykti, palikti Švediją. Vyras smurtauja, yra agresyvus. Jei tiesiog išvykčiau su vaiku iš šalies niekam nepranešusi, kokios būtų pasekmės?
 
Ambasada atsako
Susisiekite su Lietuvos ambasada Švedijoje tel. +46 8 667 54 55; +46 8 103 018; +46 8 103 565; el. p. [email protected]
 
 
Skaitytojo klausimas
Sveiki. Labai reikia svarbios informacijos, jei galite, patarkite, kur kreiptis. Trečias mėnuo, kaip esu Anglijoje. Man 44 metai. Lietuvoje turiu nustatytą neįgalumą iki senatvės pensinio amžiaus. Čia atvykusi deklaravau išvykimą iš Lietuvos, ir „Sodra“ man nutraukė invalidumo pašalpos mokėjimą. Aš čia jokių pašalpų negaunu ir neprašau. Truputį dirbu pagal savo galimybes. Prašau, pasakykite, ar ir negausiu invalidumo pašalpos Lietuvoje? Ar yra galimybė ją susigrąžinti?
Dėkoju iš anksto už atsakymą
 
Ambasada atsako
Reikėtų kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodra“) Užsienio išmokų tarnybą tel. +370 5 213 6628; el. p. [email protected]
 
 
Jeigu turite klausimų, kuriuos norėtumėte užduoti Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje atstovams, rašykite el. p. [email protected]
 
 
  

Žymos: Ambasada atsako

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.