Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-01-30

Ambasada atsako: kaip pateikti išvykimo iš Lietuvos deklaraciją

  
Ambasada atsako: kaip pateikti išvykimo iš Lietuvos deklaraciją Ambasada atsako į visus jūsų klausimus.

Klausimas: Iš Lietuvos į Londoną atvykau atostogų spalio mėnesį, tačiau pasilikau ilgesniam laikui ir šiuo metu ieškau darbo. Lietuvoje kas mėnesį man yra skaičiuojamas sveikatos draudimas, kadangi vis dar esu ten prisiregistravusi. Norėjau sužinoti ar būdama Anglijoje aš galiu išsiregistruoti iš Lietuvos? Ar galimą tai padaryti atbuline data, kad neliktų praeito mėnesio skolos? kadangi sveikatos draudimo paslaugomis aš nesinaudojau.

Esu Lietuvos Respublikos pilietis. Noriu paklausti ar Lietuvos ambasadoje Londone galėčiau susitvarkyti registracijos Lietuvoje dokumentus?
Atsakymas:
 
Informuojame, kad išvykimą iš Lietuvos galima deklaruoti dviem būdais:
 
1. Išvykstantys iš Lietuvos ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui ar jau išvykę Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės vartotojai, taip pat LR piliečiai, turintys naujo pavyzdžio Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę su aktyviu e-parašu ir prie kompiuterio prijungtu kortelių skaitytuvu, išvykimą iš Lietuvos gali deklaruoti internetu, saugiai prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt („Paslaugos gyventojams/ Gyvenamosios vietos deklaracijos“).
 
2. Deklaruojanti išvykimą iš Lietuvos taip pat galima asmeniškai atvykusį ambasadą lankytojų priėmimo valandomis.Iš anksto užsiregistruoti priėmimui nereikia. Reikalingi dokumentai - Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė. Paslauga yra nemokama.
Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatyta, kad asmuo laikomas deklaravusiu gyvenamąją vietą nuo deklaracijos pateikimo deklaravimo įstaigai dienos. Deklaruoti išvykimo atgaline data galimybės nėra.
 
Informacija privalomojo sveikatos draudimo klausimais skelbiama Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje adresu www.vlk.lt
 
Klausimas:

Per kiek laiko po gimimo reikia Lietuvos ambasadoje užregistruoti naujagimį?

Atsakymas:
 
Informuojame, kad Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra nustatytas terminas, per kurį užsienyje gimusių Lietuvos Respublikos piliečių vaikų gimimas turi būti įtrauktas į apskaitą Lietuvoje. Tačiau patartume to neatidėlioti.
 
 
  

Žymos: Pilietybė, Lietuvos ambasada, Lietuvos Ambasada Londone, Ambasada atsako

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta vyras iš žvejybos tuščiomis, nedrąsiai stovi prie slenksčio ir klausia:
– Katinas namie?
Žmona atsako:
– Eik drąsiai, aš jam kilkių nupirkau!