Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-09-21

Ambasada atsako: kaip užsieniečiui sutuoktiniui gauti LT pilietybę?

  
Ambasada atsako: kaip užsieniečiui sutuoktiniui gauti LT pilietybę?

Aš esu LR pilietė, mano vyras yra iš Pakistano. Mes esame įregistravę savo santuoką civilinės metrikacijos būdu. Šiuo metu gyvename Anglijoje, bet labai norime sugrįžti į Lietuvą. Kokiu būdu ir per kiek laiko mano sutuoktinis gali tapti Lietuvos piliečiu?

Pagal LR pilietybės įstatymo 19 str. 1 d. asmeniui, sudariusiam santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiu ir pastaruosius 7 metus bendrai su sutuoktiniu teisėtai nuolat gyvenančiam Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos pilietybė gali būti suteikiama, jeigu jis atitinka šias sąlygas:
1) prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pateikimo ir sprendimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo priėmimo metu turi teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
2) išlaikė valstybinės kalbos egzaminą;
3) išlaikė Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą;
4) yra asmuo be pilietybės arba yra pilietis tokios valstybės, pagal kurios teisę Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju praranda tos valstybės pilietybę, arba raštu pareiškia savo valią atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė;
5) iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką kitoje valstybėje nebuvo baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu, arba Lietuvos Respublikoje nebuvo baustas už labai sunkų nusikaltimą; nesvarbu, ar išnyko teistumas už šiame punkte nurodytus nusikaltimus, ar neišnyko, įstatymų nustatyta tvarka neturi teisės gauti dokumento, patvirtinančio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
  

Žymos: Ambasada, Ambasada Londone, Pilietybė, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.