Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2013-10-09

Ambasada atsako: kiek pilietybių gali gauti vaikas ir kur jos galioja?

  
Ambasada atsako: kiek pilietybių gali gauti vaikas ir kur jos galioja? Lietuvos pilietis gali turėti ne vieną pilietybę iki 21-erių metų.

Girdėjau, kad Jungtinėje Karalystėje gimęs kūdikis automatiškai gauna Jungtinės Karalystės pilietybę dėl gimimo vietos. Aš esu lietuvė, o mano vyras italas. Noriu pasiteirauti, ar mūsų vaikas turi galimybę gauti tris pilietybes (dvi pagal tėvų pilietybes ir vieną pagal gimimą) ir kuriose šalyse kokios pilietybės galiotų? Kiek žinau, Lietuvoje nepripažįstama antra asmens pilietybė, o kaip yra Italijoje bei Jungtinėje Karalystėje, kurioje gyvename?

 Pagal LR pilietybės įstatymą vaikas, kurio abu tėvai arba vienas iš jų yra Lietuvos Respublikos piliečiai, gimdamas įgyja Lietuvos Respublikos pilietybę, nesvarbu, ar jis gimė Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar už jos ribų. Jeigu vaikas gimdamas įgijo ir kitos valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybę ir gimimo metu įgytą kitos valstybės pilietybę jis gali turėti iki jam sukaks 21 metai. Jeigu Lietuvos Respublikos pilietis, būdamas kartu ir kitos valstybės pilietis, sukakus 21 metams neatsisakys kitos valstybės (valstybių) pilietybės, jis neteks Lietuvos Respublikos pilietybės.
Lietuvos Respublikos pilietį, kuris kartu yra ir kitos valstybės pilietis, Lietuvos valstybė laiko tik Lietuvos Respublikos piliečiu.
 
Ambasada negali konsultuoti užsienio valstybių pilietybės įgijimo ir pasų išdavimo klausimais, kadangi tai nėra Lietuvos institucijų kompetencija.
 
  

Žymos: Ambasada Londone, Pilietybė, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi lauke du vyrai ir vienas sako:
− Ar žinai kodėl blondinės sėdi prie lango kai žaibuoja?
− Nežinau. O kodėl?
− O todėl, kad jos mano, kad fotosesija atvažiavo..