Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-26

Ambasada atsako: kur Anglijoje kreiptis teisiniais klausimais?

  
Ambasada atsako: kur Anglijoje kreiptis teisiniais klausimais?

Lietuvos ambasada Londone atsako į „Tiesos" skaitytojų atsiųstus klausimus.

Skaitytojo laiškas:
Gyvenu Anglijoje 10 metų. 2013 m. spalio mėn. čia prisiteisiau skolą iš LR piliečio, gyvenančio Anglijoje. Skolininkas per teismo duotą mėnesio laikotarpį teismo sprendimo neapskundė ir pernai balandį Aukštasis teismas antstolių kontorai Mančesteryje išsiuntė vykdomąjį raštą dėl skolos išieškojimo pradžios. Jau po to skolininkas kreipėsi į advokatus, jie pradėjo atakuoti antstolių kontorą dėl skolininko finansinio negalėjimo vykdyti teismo sprendimo.
 
Manau, kad tokie skolininko advokatų veiksmai neturi jokios juridinės galios, nes yra pavėluoti. Tuo yra siekiama tik traukti pajamas iš skolininko už suteiktas paslaugas, kurios nuo vykdomojo rašto įsiteisėjimo pradžios jau nieko nebereiškia. Skolininko galimybes vykdyti teismo sprendimą vertina tik antstolis, todėl kartu su kitais dokumentais per savo advokatą jam pristačiau ir Anglijos mokesčių inspekcijos pažymą apie skolininko gyvenamąją vietą ir pajamas (vairuotojas, metinės pajamos 20 tūkst. svarų).
 
Gaila, kad antstolių kontora pasiduoda skolininko advokatų rašinėjimams, nes nuo vykdomojo rašto įsigaliojimo pradžios – 2014 m. balandžio mėn. – į mano sąskaitą nesugrąžinta nė vieno svaro. Mano advokatė manęs praktiškai negina ir daugiau suinteresuota persiuntinėti man bereikšmes susirašinėjimo kopijas (tarp antstolio ir skolininko advokatų) ir už siunčiamus laiškus išrašyti sąskaitas, t. y, reikalavimus apmokėti už juridiškai nebereikalingas paslaugas. Antstolių kontora tiesiogiai su manimi bendrauja nenoriai, o tik per tarpininką, t. y. advokatą, ir tai sukelia bereikalingų išlaidų.
 
Prašau Jūsų patarimo, kur Anglijoje galėčiau kreiptis į aukštesnę organizaciją dėl antstolio veiksmų teisėtumo, kai nevykdomas Anglijos teismo sprendimas? Lietuvoje tokiu atveju tai būtų Antstolių rūmai, o čia net nežinau, kur kreiptis. Geriausia būtų lietuviškos teisinės įstaigos pagalba, nes internete nieko naudingo rasti nepavyksta.
Lietuvos ambasados atsakymas:
 
Informacijos teisiniais klausimais galėtumėte gauti susisiekę su Jungtinės Karalystės teisininkų asociacija „Law Society“. Siunčiame Jums šios asociacijos internetinės svetainės nuorodą http://www.lawsociety.org.uk. Jos darbuotojai teikia kvalifikuotą teisinę informaciją ir patarimus.
 
Skaitytojos laiškas:
 
Mes susidūrėme su dviprasmiška situacija, pabandysiu trumpai nupasakoti. JK gyvename apie 10 mėn. Kai atvykom, sužinojau, jog laukiuosi, ir prasidėjo keblumai dėl gydytojų... Užsiregistruot pas GP (liet. Šeimos gydytojas) negalime, nes neturim sąskaitų savo vardu, kitų dokumentų jie nepriėmė (bandėme net penkiose klinikose), kol radom normalią gyvenamąją vietą kur būsto savininkas sutiko užrašyt sąskaitas mūsų vardu, buvo jau beveik 7 nėštumo mėn.
 
Užsiregistravome pas GP. Paaiškinome, kodėl taip vėlai. Viskas lyg ir susitvarkė, bet nutiko taip, kad teko gimdyti mėnesiu anksčiau. Pagimdžiau, o grįžus namo sulaukėme skambučio iš NHS, kad trūksta dokumentų.
 
Nuvažiuojam, o ten sako: „Oj, jūs nesusituokę, vyro tikrinti negalime, tai jums reikia už gimdymą susimokėti £3888.“ Ištiko šokas... GP, darbo centras (angl. Job centre) (buvom keletą mėnesių jame registruoti), pačios ligoninės darbuotojai ir administracija patikino, kad gimdymas nemokamas, be to, grėsė pavojus vaikelio gyvybei, tad tai buvo skubus atvejis..
 
Kalbėjom su daugeliu anglų, išmanančių įstatymus, taip pat su savo šeimos gydytoju . Visi juokiasi ir sako: „Absurdas, tu ES pilietė ir bet kuriuo atveju tau negali reikt mokėti.“ Žinoma, nemokėjom, nes net ir neturim tokių pinigų. Gal galit patarti, ką daryti tokiu atveju? Ačiū.
 
Lietuvos ambasados atsakymas:
 
Informacijos teisiniais klausimais galėtumėte gauti susisiekę su Jungtinės Karalystės teisininkų asociacija „Law Society“. Siunčiame Jums šios asociacijos internetinės svetainės nuorodą http://www.lawsociety.org.uk. Jos darbuotojai teikia kvalifikuotą teisinę informaciją ir patarimus.
 
Skaitytojos laiškas:
 
2015-04-14 buvo nužudytas mano sūnus Justinas Marcinkevičius. Policija man nieko nepaaiškino, paklausinėjo, kokia buvo jo sveikata, ir tiek. Jokių žinių negaunu, pasakė tik, kad vyksta tyrimas. Perskaičiau straipsnį ir supratau, kad jis buvo nužudytas, tačiau ten taip pat nieko išsamiai nėra. Įtariamieji paleisti. Kas tie įtariamieji?
 
Jis buvo geras vaikas, geras žmogus, visiems padėdavo, niekad nieko nepalikdavo bėdoje, jei kas ji įžeisdavo, atleisdavo visas nuoskaudas, turėjo didelę, gerą širdį. 2014-04-12 aš su juo kalbėjausi, jis ruošėsi pirkti žemės gabalėlį, kurį jau buvo susiradęs, ir karavaną. Aš jam žadėjau padėti. Taip pat sakė, kad jo draugė išvažiuos namo, ir jis su ja nebegyvens, nes ji jam visaip kenkė, apkalbinėjo ir savo draugams lenkams apie jį šnekėdavo visokias nesąmones. Gal ji, žinodama ar įtardama, kad jis turi pinigėlių, ir suorganizavo?
 
Šiuo metu man labai sunku, ir dar sunkiau, kad nesu ten ir negaliu pati išsiaiškinti, kas ten įvyko. Sunku, kad nežinau nei kada atgausiu vaiko palaikus, nei už ką palaidosiu. Jis juk dirbo ir visus mokesčius mokėjo ten. Likau viena, ir pagalbos negaliu iš niekur tikėtis. Gal yra galimybė sužinoti, ar galėčiau gauti kiek pinigėlių laidotuvėms. jis juk dirbo iki paskutinės dienos. Gal darbovietė galėtų grąžinti jo uždirbtus pinigėlius ir permokėtus mokesčius? Gal galima bent iš kur nors gauti kokios nors informacijos apie nužudymą ir pagalbos? Kur man kreiptis?
 
Be to, jis 2013 10-12 buvo sugrįžęs į Lietuvą, buvo atvažiavusi ir jo draugė, gyveno pas mane. Sūnus turėjo mano buto raktus, tai gal dabar ir man reikia ko nors bijoti, nes ji žino, kur gyvenu.
 
Lietuvos ambasados atsakymas:
 
Atsiųskite savo kontaktinius duomenis [email protected], su jumis susisieksime ir atsakysime asmeniškai.
 
Skaitytojo laiškas:
 
Kaip galėčiau gauti spaudą savo pase, kurio reikia, kad galėčiau dirbti British Army? Anglijoje gyvenu 7 metus.
 
Lietuvos ambasados atsakymas:
 
Reikalinga papildoma informacija. Atsiųskite savo kontaktinius duomenis [email protected], su Jumis susisieksime ir atsakysime asmeniškai.
 
Skaitytojo laiškas:
 
Užrašiau vaiką dėl paso pratęsimo, bet dingo visa informacija, kurią dieną ir kurią valandą. Kaip galima pasitikrinti, kai nerandi to kodo? Ačiū.
 
Lietuvos ambasados atsakymas:
 
Parašykite savo vardą ir pavardę [email protected] Atsiųsime informaciją dar kartą.
  

Žymos: Skaitytojo laiškas, Lietuvos Ambasada Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dviejų astronomų pokalbis:
– Mano apskaičiavimu, kometa praskries netoli Žemės po milijono šešių šimtų keturiasdešimt penkerių metų ir 3 mėnesių.
– Tu įsitikinęs? O tai iš mūsų po to juoksis...