Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-31

Ambasada atsako: vaiko gimimo liudijimo patvirtinimas

  
Ambasada atsako: vaiko gimimo liudijimo patvirtinimas

Kur galima uždėti ant vaiko gimimo liudijimo apostilės antspaudą, kuris reikalingas įrodyti, kad vaikas gimė Jungtinėje Karalystėje, o ne Lietuvoje?

Jungtinėje Karalystėje išduotus dokumentus legalizuoja (tvirtina Apostille) ne Lietuvos ambasada, o Jungtinės Karalystės užsienio ir sandraugos reikalų ministerija. Dokumentai legalizuoti pateikiami tik paštu, internete iš anksto užpildžius specialią prašymo formą. Visa informacija apie Jungtinės Karalystės dokumentų legalizavimo tvarką skelbiama interneto svetainėje https://www.gov.uk/get-document-legalised.
II
Esu Lietuvos pilietė, gyvenu Škotijoje. Mano partneris yra Alžyro pilietis, mes susituokę. Norėjau sužinoti: jei mano vaikas gims Škotijoje, ar aš galėsiu gauti Lietuvos Respublikos pasą savo vaikui?
 
Pagal LR pilietybės įstatymą, vien dėl to, jog Jūs esate Lietuvos Respublikos pilietė, Jūsų vaikas Lietuvos Respublikos pilietybę įgis gimdamas, nesvarbu, ar jis gims Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar už jos ribų. Jeigu vaikas gimimu įgis ir kitos valstybės pilietybę, pvz., Alžyro, pagal Lietuvos teisę, dvigubą pilietybę vaikas galės turėti iki jam sukaks 21 m.
 
  

Žymos: Migracija, Ambasada Londone, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.