Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-10

Ambasada atsako: vaiko vardo keitimas

  
Ambasada atsako: vaiko vardo keitimas

Noriu pasiteirauti, ar įmanoma pakeisti vaiko vardą per ambasadą? Jeigu įmanoma, tai kokius veiksmus turėtume atlikti ir kokia kaina?

Nepilnamečio vaiko, kuriam yra suėję 3 mėnesiai, vardas gali būti keičiamas, jeigu turimas vardas neatitinka jo interesų. Pageidaujamas vardas turi atitikti vaiko lytį, neprieštarauti viešajai tvarkai, vaiko interesams ir gerai moralei. Kilus neaiškumų dėl pageidaujamo vardo tinkamumo specialią išvadą šiuo klausimu pateikia Valstybinė lietuvių kalbos komisija.
Prašymą dėl vardo keitimo gali pateikti vienas iš vaiko tėvų, kartu pateikdamas motyvuotą prašymą, kuriame turi būti nurodyta, kodėl pageidaujama keisti vardą, ir kito iš vaiko turimų tėvų rašytinį sutikimą keisti vaiko vardą, surašytą lietuvių kalba. Jeigu vaikui, kurio vardas keičiamas, jau suėjo 10 m., turi būti pateiktas ir jo rašytinis sutikimas pakeisti vardą.
 
Atvykstant į ambasadą kartu su nurodytais sutikimais ir motyvuotu prašymu reikia turėti vaiko lietuviško gimimo liudijimo originalą bei savo ir vaiko pasus. Ambasadoje reikės užpildyti specialią prašymo formą bei sumokėti 36 GBP konsulinį mokestį. Iš anksto užsiregistruoti susitikimui nereikia, tačiau vardo keitimo procedūra gali užtrukti apie 2–3 mėn.
  

Žymos: Ambasada Londone, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?