tiesa.com   |   Lietuvos Respublikos Ambasada Londone   |   2013-11-25

„Lituanica“ laimėjo „Ambasadoriaus taurę 2013“

„Lituanica“ laimėjo „Ambasadoriaus taurę 2013“ Po varžybų visi krepšininkai buvo pavargę, bet gerai nusiteikę.

Į kasmetinę krepšinio šventę – „Ambasadoriaus taurė“ susirinko gausus būrys krepšinio gerbėjų ir entuziastų.

Aistros virė nuo pat pirmųjų atkrintamųjų varžybų, kuriose susitiko „Medelyno“ ir „Kailių“ komandos. Po atkaklios kovos pergalę šventė „Kailių“ komanda. Į pusfinalius taip pat pateko „Kyborgai“ „Klevas“ ir „Lituanica“ po įnirtingų kovų nugalėję komandas „Rebels“, „Daumantų“ ir „LRytas“. Pirmajame pusfinalyje labiau patyrusi „Kailių“ komanda nugalėjo jaunuosius „Kyborgus“ ir kaip kasmet užsitikrino vietą tarp prizininkų.
Antrajame pusfinalyje susitiko „Lituanica“ ir daugkartiniai šio turnyro nugalėtojai „Klevo“ komanda. Šį kartą stipresnė buvo „Lituanica“, o „Klevas“ turėjo tenkintis varžybomis dėl trečiosios vietos, kuriose susitiko su nenuilstančiais „Kyborgais“. Rungtynės dėl trečiosios vietos atkakliai vyko tris kėlinius, tačiau ketvirtajame kėlinyje „Kyborgai“ atrodė energingesni ir labiau troško pergalės, todėl šventė pergalę prieš daugkartinius turnyro nugalėtojus rezultatu 65:51.

Prieš finalines rungtynes salėje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Finalinėse rungtynėse scenarijus buvo panašus, atkakli kova vyko iki ketvirtojo kėlinio vidurio, o tada pasijautė fizinis „Lituanicos“ pranašumas ir pasirengimas. Nors „Kailiai“ kovojo iki galo, jiems teko pripažinti varžovų pranašumą, o rungtynės baigėsi rezultatu 60- 47 „Lituanica“ naudai.

Po finalinių rungtynių sportininkai atrodė pavargę, tačiau šypsojosi, sveikino vieni kitus ir rikiavosi apdovanojimų ceremonijai. Lietuvos ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė pasveikino susirinkusiuosius su Lietuvos kariuomenės diena ir dėkojo žaidėjams už jų pastangas, o žiūrovams už karštą palaikymą.

Prizininkai buvo apdovanoti medaliais, o komandų vadovai auksiniais „Molten“ kamuoliais su ambasadorės autografu. Galiausiai šių metų turnyro nugalėtojams buvo įteiktas trofėjus, dėl kurio du savaitgalius įnirtingai varžėsi 16 komandų – „Ambasadoriaus taurė 2013“.

Žymos: Krepšinis, "Lituanica", Lietuvos Ambasada Londone