Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2016-05-05

Banko paskolos – kaip prieš krizę. Ar bus naujas nuosmukis?

  
Banko paskolos – kaip prieš krizę. Ar bus naujas nuosmukis?
© google.com
Bankai tikina siekiantys padėti jauniems žmonėms įsigyti namus, skeptikai įžvelgia pavojų.

Praėjus 8 metams po ekonominės krizės finansų rinkoje vėl pasirodė didžiųjų bankų pasiūlymai 100 procentų padengti būsto paskolą. Būtent tokio tipo kreditai praėjusį dešimtmetį ne vieną privedė prie bankroto.

Šią savaitę „Barclays“ bankas paskelbė, kad suteikia visą paskolos sumą su 2,99 proc. fiksuotomis palūkanomis 3 metams. Tokie banko pasiūlymai iš rinkos dingo 2008 metais, kai pasaulį sukrėtė ekonominė krizė. Iki to laiko bankai kreditus dalijo gana lengvai ir skolindavo visą sumą, reikalingą būstui įsigyti. Deja, milijonai pasielgė neatsakingai ir nuosmukio metu nesugebėjo padengti periodinių įmokų taip ženkliai pabloginę savo finansinę būklę.
Todėl yra abejojančių, jog ir vėl sugrįžtančios tokio tipo paskolos prie gero neprives ir vėl nekilnojamojo turto rinkoje išpūs burbulą, kuris vieną dieną vėl sprogs, taip sukeldamas naujus nemalonumus.
 
Tiesa, po 8 metų „Barclays“ paskolą duoda ne tokia lengva ranka, įvesti papildomi saugikliai. Kandidatai gauti šimtaprocentinę sumą būstui pirkti privalo uždirbti ne mažiau kaip 50 tūkst. £ per metus, o jo tėvai arba laiduotojas 10 proc. nuo skolinamos sumos laikys banko taupymo sąskaitoje bent trejus metus.
 
Skolinama suma negali viršyti sumos, lygios metines pajamas padauginus 5,5 karto. (pvz. 50 000x5,5=275 000).
 
Teigiama, kad ši paskola padės įsigyti namus jaunoms šeimoms. Dabartinė statistika rodo, kad būstas joms yra itin sunkiai pasiekiamas, todėl 2,2 mln. žmonių iki 30 metų vis dar gyvena nuomojamuose namuose kai taip gyvenančių jų bendraamžių 2007 metais milijonu mažiau.
Skeptikai teigia, kad toks bankų elgesys primena dešimtmečio senumo istoriją, įrodančią, kad bankai daugeliui žmonių ne padėjo, o pakenkė.
  

Žymos: Būsto paskola, Anglijos bankai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Drabužiai moterims – kaip vaistas. O sveikatos sąskaita taupyti juk negalima...