Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-08-06

Būsto kainos Anglijoje tampa neįkandamos

  
Būsto kainos Anglijoje tampa neįkandamos Anglijoje ir vėl kyla nekilnojamo turto kainos.
Apgyvendinimas graužia londoniečius, kenčia jų pajamos bei gyvenimo kokybė. Būsimas Londono meras, turėtų atkreipti dėmesį į tokią situaciją ir priversti centrinę valdžią įvesti nuomos kontrolę.

Naujausiais duomenimis, būsto kainos populiariuose Anglijos miestuose ir Londono priemiesčiuose 10 ar net 20 kartų viršijo gyventojų pajamas, o tuo tarpu už nuomą sumokama net 78 proc., gaunamų metinių pajamų, – pranešė naujienų portalas theguardian.com.

Palyginus su gyventojų pajamomis 2014-siais metais, Anglijoje ir Velse būsto kainos vidutiniškai kilo 8.8 karto. Nacionalinio statistikos biuro (angl.The British Office of National Statistics, NSB) atliktų tyrimų duomenimis išaiškėjo, jog kainos kai kuriose Anglijos vietose viršijo net 20 proc. gaunamų gyventojų pajamų.
NSB palygino nuomos, socialinių būstų nuomos ir perkamų būstų kainas Angljijoje ir Velse su gyventojų gaunamomis metinėmis pajamomis. Pasirodo, jog būstų kainos Westminsterio mieste, gyventojų gaunamas pajamas viršija 24 kartus. Tokiuose Londono rajonuose, kaip Hammersmith, Fulham ir Camden, nekilnojamo turto kainos taip pat maždaug 20 kartų viršija metines gyventojų pajamas.
 
Tyrimo rezultatai parodė, kad 15 pačių brangiausių nuomos vietų Jungtinėje Karalystėje yra Londone. Newhamo ir Brento rajonuose gyventojai už vidutinio buto nuomą sumoka net 65 proc. gaunamų pajamų.
NSB duomenimis, pačios prieinamiausios nuomos kainos yra Bexley rajone, bet net ir čia vidutiniškai sumokama 40 proc. mėnesinio atlyginimo vien už nuomą.
 
„Apgyvendinimas graužia londoniečius, kenčia jų pajamos bei gyvenimo kokybė. Būsimas Londono meras, turėtų atkreipti dėmesį į tokią situaciją ir priversti centrinę valdžią įvesti nuomos kontrolę” , - sakė kampanijos už prieinamesnius būstus „Generation Rent” atstovė Betsy Dillner.
 
Nuomos kainos kilo ir kituose Anglijos ir Velso miestuose, ypač tuose, kur įsikūrę garsūs ir populiarūs universitetai. Kaip pavyzdžiui, Oxfordo ir Brightono miestuose nuomos kaina atsieina maždaug 50 proc. gaunamų mėnesinių pajamų, tuo tarpu Cambridge 45 proc, o Yorko mieste 40 proc.
Mažiausia vidutinė nuomos kaina šiuo metu yra Hull (365 svarai per mėnesį) ir Burnley (365 svarai) miestuose, palyginus su Lambeth, pietų Londone (1430 svarų per mėn.) ar Kengsinton ir Celsea, kur mėnesio nuomos kaina siekia 2,275 svarų
  

Žymos: Nekilnojamas turtas, Nuoma Anglijoje, Būsto nuoma

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šeimyninis ginčas. Vyras galų gale nusileidžia:
– Gerai, tegul viskas būna kaip tu nori.
– Vėlu! Aš jau persigalvojau!
*****