Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2018-12-05

JK Kalėdas gatvėje sutiks 131 tūkst. vaikų

  
JK Kalėdas gatvėje sutiks 131 tūkst. vaikų
© Flickr
Vaikai gyvena prastomis sąlygomis
Namų neturi 131 tūkst. vaikų

Jungtinėje Karalystėje šiuo metu siaučianti būsto krizė palies ir jaunąją kartą. Kaip teigia naujausi labdaros organizacijų atliktų apklausų duomenys, be namų liekančių žmonių, tuo tarpu ir vaikų skaičius vis didėja.

„Būsto krizės daromą įtaką pajus visų kartų atstovai, taip pat vaikai, kurių vienas iš 103 šiuo metu yra benamis“, – teigė labdaros organizacijos atstovas.
Teigiama, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje benamiais yra 131 269 vaikai. Tik maža jų dalis – maždaug 9500 – šventes sutiks hosteliuose ar nakvynės namuose. 
 
„Vaikų, šiuo metu besiglaudžiančių įvairiuose jaunimo namuose, hosteliuose yra pakankamai daug. Tiesa, jie gyvena ne pačiomis geriausiomis sąlygomis. Dažnai patalpose yra drėgna, jose gyvena žiurkės. Vaikai dalijasi lovomis su draugais ir kitais šeimos nariais, laiką leidžia ir žaisti bando purvinuose koridoriuose“, – teigė Gregas Bealesas, nakvynės namų atstovas.
 
Per pastaruosius penkerius metus Londone benamių vaikų skaičius padvigubėjo. Šiuo metu jis yra bene didžiausias.
 
Daugiausia vaikų gatvėse glaudžiasi Westminsterio rajone. Ten kas 11 vaikas yra benamis.
Šiuo metu didžiausias rūpestis – bent jau trumpam laikotarpiui švenčių metu suteikti pastogę namų neturintiems vaikams, pasirūpinti jų saugumu.
 
„Su įvairiomis benamių žmonių problemomis tvarkytis esame paskyrę 1,2 milijardus svarų sterlingų, – sakė Jamesas Murray‘us, Londono būsto ir apgyvendinimo atstovas. – Tačiau žinome, kad reikia padaryti gerokai daugiau.“
 
  

Žymos: Londonas, Jaunimas, Vaikai, Kalėdos,, Benamiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du kurčnebyliai ir kalbasi gestais tarpusavyje:
– Na, kaip tau vakar Jeronimo gimtadienis?
– Oi, neklausk. Prisidainavau, kad šiandien vos rankas pakeliu...