Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Liubov Vashkevich   |   2018-02-15

Kaip teisingai išnuomoti kambarį

  
Kaip teisingai išnuomoti kambarį
© Google nuotr.

Jeigu Jums kilo finansinių problemų arba Jums yra svarbu turėti papildomą pajamų šaltinį, tokiu atveju geras sprendimas – išnuomoti laisvą kambarį Jūsų namuose. Tačiau ar galima išnuomoti kambarį, jeigu paskola už namą dar neišmokėta? Ar reikalingas banko leidimas? Ar reikės mokėti mokesčius? Kyla daugybė klausimų.

Daugelis mano, kad neturi teisės išnuomoti kambario name ir bankas patrauks juos už tai teismo atsakomybėn. Tačiau viskas nėra taip baisu.
Esmė – smulkmenos
 
Siekiant išnuomoti visą namą, kurį Jūs įsigijote gyventi sau (residential), reikia gauti specialų banko leidimą (Consent to let). Siekiant išnuomoti kambarį, jokio leidimo, kaip įprasta, nereikia. Tačiau dėl visa ko
patikrinkite sutartį su banku.
 
Paprastai sutartis su banku draudžia letting ir subletting. Apstatyto kambario nuoma nuosavame name, kai Jūs kartu su nuomininku naudojatės virtuve, tualetu, vonios kambariu ir kitais patogumais, vadinama lodging. Tai reiškia, kad kambaryje gyvenantis nuomininkas yra lodger.
 
Siekiant išvengti nemalonumų svarbu teisingai sudaryti sutartį su tokiu gyventoju. Esminis sutarties momentas – tai gyventojo klasifikavimas kaip nuomininko (lodger).
Kokia šio apibrėžimo esmė? Pasirodo, tam, kad iškraustytų nuomininką – „lodger“, pakanka įspėti jį prieš porą savaičių. Jis negalės kreiptis į teismą ir apskųsti Jūsų prašymo kaip buto nuomininkas (tenant).
 
Visas sąrašas
 
Ką gi būtina padaryti prieš išnuomojant kambarį?
 
Jūs privalote patikrinti savo nuomininko imigracijos statusą ir įsitikinti, kad jis gali gyventi legaliai šalyje.
Jeigu Jūs išnuomojate daugiau nei du kambarius name, galimai Jums reikės gauti specialų leidimą Jūsų savivaldybėje (council).
 
Jeigu Jūs gaunate valstybės paramą, pajamos už kambario nuomą gali turėti įtakos Jūsų gaunamų išmokų dydžiui.
 
Kaip namo šeimininkas, Jūs taip pat esate atsakingas už komunikacijų veikimą ir privalote kasmet gauti dujų įrangos saugumo sertifikatą.
 
Jūsų pajamos už kambario nuomą yra apmokestinamos, jeigu jos viršijo 7500 £ už 2016–2017 finansinius metus. 2015–2016 metais neapmokestinamas minimumo dydis buvo 4250 £.
 
Du viename?
 
Didelių namų savininkai dažnai susimąsto apie tai, kad dalį namo galima perdaryti į atskirą butą arba studiją su nuosavu sanitariniu mazgu ir virtuve. Juk tokią namo dalį patogiau ir ramiau nuomoti negu vieną ar du kambarius.
 
Tačiau prieš tokį pertvarkymą reikia išsiaiškinti, kokių sunkumų Jūs galite turėti ateityje. Be nemalonumų su municipaline valdžia, Jums gali kilti problemų parduodant būstą, net jeigu hipoteka už namą yra visiškai apmokėta. Ateityje bankas gali nekilnojamąjį turtą su dviem atskiromis virtuvėmis laikyti dviem atskirais butais ir nesuteikti hipotekos paskolos tokiam namui pirkti pirkėjams, kurie norės įsigyti namą savo reikmėms (residential). Atitinkamai galimų pirkėjų skaičius Jūsų namui gali ženkliai sumažėti.
 
Jeigu Jūs neparduodate namo, o norite jį panaudoti kaip užstatą, bankas turi teisę Jums duoti neigiamą atsakymą. Sutinkamai su banko taisyklėmis namas su dviem virtuvėmis – tai du atskiri butai. Jis nėra laikomas nekilnojamuoju turtu skirtu gyventi sau (residential property) .
 
Skambinkite telefonais 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą 
tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info ir mes pas pasistengsime jums padėti. 
 
  

Žymos: kambarių nuoma, kambariai londone, kambario nuoma anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petras važiuoja su savo papūga į Italiją. Muitinėje tarnautojas praneša, kad už papūgą turi būti sumokėtas mokestis.
– Kokio dydžio tas mokestis? – klausia žmogelis.
– Priklauso nuo to, kokią papūgą vežatės: už gyvą teks sumokėti šimtą eurų, už iškamšą – tik penkis.
Į tai papūga vos girdimu balsu:
– Petrai, tik nepadaryk dabar kokios kvailystės...