Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Justė Maldžiūtė   |   2015-10-28

Lietuviai skundžiasi dirbtinai sukeltomis nuomos kainomis

  
Lietuviai skundžiasi dirbtinai sukeltomis nuomos kainomis Būsto nuomos kainos neatitinka realybės.
Kai įsikėlėme čia gyventi, namas buvo po kosmetinio remonto ir atrodė tvarkingai. Tačiau po mėnesio pasirodė visos grožybės..

Per pastaruosius ketverius metus nuomos kainos Londone pakilo beveik 18 proc. Pagal skaičiavimus, būsto nuoma, turėjusi pabrangti vos keliasdešimt svarų per mėnesi, išaugo iki kelių šimtų.

Deja, būsto kainos neatitinka realybės. Pelėsis drėgnuose namuose, žiemą šilumą praleidžiantys kiauri mediniai langai, kapsintys kriauklių čiaupai, netvarkinga elektros instaliacija, nesidomintys nuomojamais namais šeimininkai – visa tai realybė lietuvių pamėgtuose gyvenamuosiuose rajonuose.
Kainos „kosminės", būklė tragiška
 
Į „Tiesos” redakciją kreipėsi viename rytų Londono rajonų jau daugelį metų gyvenanti lietuvių šeima, panorėjusi likti anonime. Pasak susikrimtusios moters, nepavydėtinos būklės bute laikė tik neaukšta nuomos kaina, tačiau jai staiga išaugus net dviem šimtais svarų, kantrybė trūko.
 
„Gyvename Leytone, vieno miegamojo kambario bute, kuriame dėl netinkamos ventiliacijos įsiveisęs pelėsis, neturime dušo, tik vonią, nusipirkome elektrinius šildytuvus, nes bute įrengti neveikia. Mokėjome 600 svarų į mėnesį, tačiau prieš du mėnesius gavome laišką, kuriame buvo pranešta, kad nuo šiol teks mokėti 800 svarų mėnesinę nuomą. Buvome sukrėsti, nes butas - itin prastos būklės”, - guodėsi būstu nepatenkinta lietuvė.
 
Pasak bute gyvenančios poros, išsikviesti būsto šeimininką kam nors sugedus per tris nuomos metus nepavyko nei karto – bute jis nebuvo apsilankęs nė karto.
 
Tokių istorijų – ne viena
 
Barkingo rajone gyvenanti lietuvių šeima „Tiesai” pasakojo, kad šeimininkas ne tik nereaguoja į jų prašymus pagerinti prastėjančią namo būklę, tačiau sakantis, jog jų šeima dirbanti ir galinti už nuoma mokėti ir dar daugiau. „Nesuprantame, kodėl šeimininkas taip elgiasi, visą laiką bendravome draugiškai, tačiau, kai Londone nuomos kainos pradėjo augti, supratome, kad šeimininkas nori tik pasipelnyti”, - skundėsi nuomojamo būsto šeimininku nepatenkinta Rita.
 
Kalbintos šeimos teigė, kad nuomojamų būstų šeimininkai kaip galėdami stengiasi išvengti namų būklės gerinimo darbų, tačiau nuomos mokesčio padidinti nepamiršta. Ne vienas Londone būstą besinuomojantis lietuvis skundėsi, kad šeimininkai atsiranda tik tuomet kai ateina laikas susirinkti nuomą.
 
Woolwich rajone gyvenanti Jolanta pasakojo, kad jų būsto šeimininkas turi kelis nuomojamus namus Londone. „Manau, kad pats vienas nespėja visų jų aplankyti, tačiau ir agentūrai neperduoda jų tvarkyti, nes reiktų dalintis pinigais. Kai įsikėlėme čia gyventi, namas buvo po kosmetinio remonto ir atrodė tvarkingai. Tačiau po mėnesio pasirodė visos grožybės: iš sienų pradėjo kilti pelėsis, o gavus pirmą elektros sąskaitą, buvome šokiruoti didžiulėmis skolomis. Susisiekėme su elektros tiekėju, deja, vis dar mokame ne savo skolas”, - guodėsi iš šeimininko pagalbos nesulaukusi Jolanta.
 
Pasitaikė ir tokių situacijų, kai išsikraustydami iš nuomotų būstų nuomininkai turėję ne tik atiduoti savo depozitinį užstatą, tačiau dar ir primokėti. Skaitytoja Birutė, gyvenusi Grays rajone, perdažė savo buto sienas, nes jos buvo sugadintos prieš tai gyvenusių nuomininkų, pakeitė kiliminę dangą nauja, tačiau išsikraustant buvo priversta susimokėti dar 100 svarų, nes, anot būsto savininko, buvo sugadintas vandens šildymo boileris.
 
Nuomininkų teisės
 
Pagal privačiai nuomojamų būstų įstatymą, šeimininkai privalo rūpintis išnuomotu būstu bei vykdyti savo, kaip būsto savininko įsipareigojimus. Namo savininkas negali trikdyti kasdienio gyvenimo nuomininkams, privalo atsižvelgti į nuomininkų prašymus, susijusius su būsto problemomis.
 
Prieš išnuomojant būstą, savininkas privalo patikrinti būsto saugą (elektros instaliacija, dujų vamdzyno sauga, gaisro alarmo signalą ir t.t.). Visa tai turi būti patikrinta ir raštiškai patvirtinta įsikeliant naujiems nuomininkams. Jei namo savininkas nepateikia išsamios namo diagnostikos apie tai pranešus rajono savivaldybei (angl. council's tenancy relations office) savininkui gręsia bauda.
 
Apie visus dėl išnuomoto būsto kilusius nesusipratimus nuomininkai gali kreiptis į vietinę savo gyvenamo rajono savivaldybę.
  

Žymos: Būsto nuoma, Būsto kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Nieko nesuprantu: aš gaunu 600 £, vyras dar 800 £, butelių priduodame už 400 £, ir vis neužtenka pinigų...