Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mantas Petruškevičius   |   2016-05-18

Naujakurių patarimai perkantiems būstą

  
Naujakurių patarimai perkantiems būstą Leisdamiesi į svajonių namų paieškas apsišarvuokite kantrybe.
Jeigu dėl paskolos už būstą suteikimo tariatės su bankais, nors mokėsite palūkanas bei keletui dešimtmečių prisiimsite finansinius įsipareigojimus, įmokos bankui beveik visuomet bus mažesnės, nei nuomotumėtės būstą ir mokėtumėte nuolatinę nuomą.

Nuosavo būsto paieškos yra velniškai įdomus procesas, kuris suteikia nemažai teigiamų emocijų. Daugelis į naujo namo paieškas leidžiasi su didele energija ir yra pasiruošę paaukoti tiek laisvo laiko, kiek tik reikės, kol susiras geriausius namus už prieinamą kainą.

Tam, kad kartu su naujais namais nereikėtų gauti dovanų vieno kito papildomo pluošto žilų plaukų, „Tiesa“ siūlo pažvelgti atidžiau ir sužinoti, su kokiais dažniausiai pasitaikančiais iššūkiais susiduria būsimieji naujakuriai.
Vienos nekilnojamojo turto vystymo organizacijos užsakytoje apklausoje dalyvavusios jaunos šeimos sutiko pasidalyti, su kokiais iki tol nepatirtais džiaugsmais ir rūpesčiais tenka susidurti akis į akį, kol naujųjų namų raktai pagaliau atsiduria naujųjų savininkų rankose.
 
Būkite atviri visiems pasiūlymams
 
Daugelis iš mūsų yra tikrų tikriausi snobai prakalbus apie tai, kur norėtume gyventi. Net jeigu pasiūlymas pasitaikė iš tikrųjų puikus ir trijų miegamųjų namas parduodamas prieinama kaina, esame iš anksto nusistatę prieš tam tikras vietas, į kurias esame pasiryžę nekelti kojos.
 
Neretai pasitaiko, jog, atmetus vieną pasiūlymą po kito, galiausiai savo svajonių namo taip ir nesulaukiama. Per paieškoms sugaištą laiką kainos dar labiau išauga, o biudžetas ir būsto paskolų vadybininkas galiausiai padiktuoja tokį scenarijų, kad nuomonę apie iki tol mažiau mėgstamas miesto vietas pakeičiame akimirksniu – o keltis kitur tampa nebeprieinama.
Prieš atmesdami dar vieną pasiūlymą pagalvokite, ar tikrai jūsų lūkesčiai realūs. Prieš atmesdami dar vieną pasiūlymą pagalvokite, ar tikrai jūsų lūkesčiai realūs.
Neklausykite nekilnojamojo turto agentūrų „ryklių“
 
„Jeigu norite įsigyti šį namą, būtinai išklausykite vieno iš mūsų agentūros ekspertų nuomonę, o mūsų rekomenduojamas advokatas padės jums priimti sprendimą.“ Panašių pasiūlymų neabejotinai išgirsite ne vieną ir ne du, jeigu neapdairiai rinksitės nekilnojamojo turto agentūrų klientams peršamas paslaugas. Nuo bendro aptarimo iki nebūtinų ir nereikalingų teisinių patarimų bei namo draudimo – už visas paslaugas kas kartą būkite pasiruošę atverti piniginę. Arba vadovaukitės savo nuožiūra ir mokėkite agentui tik už tai, ko negalite atlikti ar pasidomėti patys.
 
Pasisamdykite savo paskolų brokerį
 
Paskolų būstui pasiūlymai yra tikras minų laukas. Nuo jūsų pirminio indėlio, arba depozito, sumos priklausys ne tik palūkanų dydis, bet ir įvairūs kiti papildomi mokesčiai, apie kuriuos geriausiai nutuokia specialistai.
 
Dėl to geras ir patikimas paskolų brokeris gali pirkėjams suprantama kalba paaiškinti, už ką ir kiek reikės mokėti kas mėnesį, iš ko susidės paskolos grąžinimo įmokos ir begalę kitų dalykų, kurie slepiasi po kiekvienoje sutartyje primėtytomis „žvaigždutėmis“.
 
Gali užtrukti ilgiau, nei planavote
 
Kuo greičiau persikelti į naują nuosavą būstą trokšta kiekvienas, tačiau pjauti žolę nuosavame kieme gali tekti tik kitą pavasarį. Prieš leisdamiesi į svajonių namo paieškų kelionę pasiruoškite apsišarvuoti kantrybe.
Kai kam labai pasiseka jau po kelių savaičių, kiti patrauklaus svajonių namų pasiūlymo sulaukia po pusės metų, aštuonių mėnesių ar dar vėliau. Dėl to nesprauskite savęs į rėmus ir neskubėkite informuoti savininko, iš kurio nuomojatės laikiną būstą, apie išvykimą.
 
Vadovaukitės savo nuožiūra ir mokėkite agentui tik už tai, ko negalite sužinoti arba padaryti pats. Vadovaukitės savo nuožiūra ir mokėkite agentui tik už tai, ko negalite sužinoti arba padaryti pats.
Atlikite namų darbus
 
Ne mažiau svarbu už būsimo namo kokybę yra įvertinti aplinką, kurioje ketinate ilgam įleisti šaknis. Svarbu ne tik rajonas, miesto dalis ir prieinama kaina. Dar svarbiau yra išsiaiškinti, kokių planuotų ar neplanuotų staigmenų galite sulaukti ateityje: gal planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas kaimynystėje, naujo transporto mazgo statyba ar prekybos centrų atidarymas netoliese – visi pokyčiai turi tiesioginės įtakos aplinkinių gyvenviečių ir teritorijų gyventojams.
 
Apie juos galite sužinoti apsilankę naujojo rajono savivaldybėje, kur galite sužinoti ne tik apie svarbius numatomus darbus, bet ir išgirsti čia dirbančių žmonių nuomonę ir sužinoti apie rajono ateities perspektyvas. Tai paprastai turi didelės įtakos apsisprendimui, juk mažiausiai norėtųsi ištisą parą girdėti nesibaigiančių statybų garsus.
 
Miegokite ramiai
 
Pirkdami nuosavą butą ar namą, kaip ir bet kokį didelį pirkinį, daugelis jaučiasi neramiai. Tai nė kiek neturėtų stebinti; labiau reikėtų nerimauti, jeigu būsto paieškos vyktų atsainiai, joms nebūtų skiriama pakankamai dėmesio ir laiko. Jeigu dėl paskolos už būstą suteikimo tariatės su bankais, nors mokėsite palūkanas bei keletui dešimtmečių prisiimsite finansinius įsipareigojimus, įmokos bankui beveik visuomet bus mažesnės, nei nuomotumėtės būstą ir mokėtumėte nuolatinę nuomą.
 
O jei dar palyginsime ir gyvenimo sąlygas (ne paslaptis, daugelis nemažai laiko pragyvena mažame ir ankštame nuomojamame butelyje), turint ilgalaikį planą mintis apie nuosavą būstą neturėtų gąsdinti, greičiau priešingai – savo namuose jausitės kaip karaliai.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Būstas, Būstas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Facebook“ – vienintelė vieta, kur gali šnekėtis su siena.