Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bbc.co.uk   |   2019-05-01

Naujos statybos namuose aptikta grubių priešgaisrinės saugos pažeidimų

  
Naujos statybos namuose aptikta grubių priešgaisrinės saugos pažeidimų
© pixabay

Pasak BBC Watchdog Live gautų duomenų ir atlikto tyrimo, kompanijų Persimmon Homes ir Bellway Homes statytuose gyvenamuosiuose namuose aptikta statybos klaidų, galinčių turėti tragiškas pasekmes gaisro atveju.

Naujai šių firmų statyti gyvenamieji namai buvo parduoti nors juose trūksta arba yra neteisingai įvesti ugnies barjerai, turintys malšinti gaisro plėtrą nelaimės metu.  
Yra atvejų, kurių metu šis statybinis pažeidimas lėmė žaibišką gaisro plitimą, suniokojusį nekilnojamą turtą.  
 
Persimmon Homes bei Bellway Homes pranešė tiriantys ir taisantys situaciją.  
 
Statybos nuostatai reikalauja, kad įstatymo tvarka naujos statybos namai būtų statomi pastate privalomai įrengiant gaisro saugos įrangą, kuri turėtų sulaikyti gaisrą nuo staigaus išplitimo.  
 
Tai itin svarbu, nes tokia įranga gali suteikti laiko, būtino evakuojantis iš degančio pastato ir potencialiai išgelbėti ne vieną gyvybę.  
Daugelyje naujos statybos namų, ypač tuose, kuriuose naudojamas medinis karkasas, šie barjerai yra gyvybiškai svarbi gaisro saugos dalis.  
 
Barjerai atskiria gyvenamojo pastato dalis vieną nuo kitos. Ekspertų teigimu, be jų ugnis bei gyvybei pavojingos smalkės po namą pasklinda nuo 5 iki 10 kartų greičiau.  
 
Statybos ekspertas Andrew Mellor situaciją komentavo taip: „įsivaizduokite, kad nusipirkote naują automobilį, o tada išsiaiškinote, kad jame nėra oro pagalvių. Tai itin svarbus saugos parametras jūsų namuose”.  
 
BBC susipažino su atvejais, kuriuose tokie grubūs statybos pažeidimai nebuvo pastebėti iki pat gaisro, galėjusio nusinešti ne vieną gyvybę.  
 
Sarah Dennis, gyvenanti Persimmon Homes Greenacres statytame name Exeteryje, kur 2018 metų balandį nuo pirmajame pastato aukšte ant žemės numestos cigaretė prasidėjęs gaisras išplito iki pat namo stogo, o vėliau ir į šalia esančius pastatus.  
 
„Kaimynai paklausė, ar užuodžiame dūmus. Bėgome namo patikrinti, ar vaikai saugūs, miegamajame buvo dūmų. Ugniagesiai atvyko per Kelias minutes. Iš galinės pastato pusės vertėsi vos šiek tiek dūmų, o jau kitą minutę visas pastatas buvo prarytas liepsnų.
  

Žymos: Statybos, Gaisras, gaisrininkai, statybų sektorius, priešgaisrinė sauga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...