Renginiai
-
Festivalis „Lietuvai 100“ Dubline ir Londone
2018-07-07 -
Lituanistinė mokyklėlė Saulutė Leeds: Ačiū Tau Mama
2018-05-12 -
Knygos apie Lietuvos žvalgybos paslaptis pristatymas
2018-06-15 -
Poezijos Pavasaris 2018
2018-05-17 iki 2018-05-20 Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės (JKLB) sąskrydis
2018-07-14 iki 2018-07-15Šimtmečio žygis
2018-05-05
Skaitomiausi





Citata
Mergaitę iš vandens iškėlė netoliese patruliavusio karinio laivo įgula
Pirmoji karščio auka: nuskendo mažylė
Orai









Ji ir Jis
Tiesa.com | 2017-12-13
Nesirūpinimas turtu Lietuvoje gali brangiai kainuoti

Kaip pavyzdys, Vilniuje senyvo amžiaus tėvai padalino jiems priklausantį gyvenamąjį sklypą į tris dalis, vieną dalį dukrai gyvenančiai JAV, kitą sūnui dirbančiam Didžiojoje Britanijoje, o vieną dalį pasiliko sau. Tėvams numirus, vaikams iškilo ne tik klausimas kaip dalintis turtą tarpusavyje paveldint, tačiau ir iššūkiai kaip tą fiziškai padaryti, nes dukra neketina dėl šio klausimo grįžti į Lietuvą, sūnus nežino kaip elgtis su nuomininkais, kurie nuomojosi tėvų sklypo dalyje pastatytą namą ir t.t. Tokiu atveju vienas efektyviausių būdų jau daugelį metų naudojamų Vakarų šalyse, spręsti juridinius klausimus per savo patikėtinį, Lietuvoje tokias funkcijas atlieka advokatai. Advokatą kliento atžvilgiu saisto labai griežti įstatymų reikalavimai ir atsakomybė, todėl šis asmuo net pačioje pirminėje stadijoje, kada nekyla jokių problemų, gali patarti kaip jų išvengti, kaip saugiai valdyti situaciją susijusią su likusiu Jūsų turtu ar esamais, buvusiais įsipareigojimais. Esant atskiriems Jūsų pavedimams šis asmuo gali atstovauti Jus santykiuose su kitais asmenimis ir institucijomis, pateikti būtinus dokumentus ir patarti kuris sprendimas būtų efektyviausias konkrečioje situacijoje.
Dažnu atveju, net negalvojant, kad profesionalus patarimas reikalingas labai ankstyvoje stadijoje, jis gali būtų itin vertingas, kad vėliau nebūtų prarastos Jums priklausančios teisės. Kaip pavyzdys, sūnus išvykęs gyventi kitą šalį rūpinosi savo pensijinio amžiaus mama gyvenančia savo namuose, rėmė finansiškai, rūpinosi gydymu, mokėjo būsto mokesčius ir t.t. Nors sūnus ir žinojo, kad motina kažkada buvo sudariusi sutartį su artimu giminaičiu dėl jos išlaikymo iki gyvos galvos (sutartis, kuomet asmuo mainais už rūpinimąsi turi teisę gauti asmenų kuriais rūpinasi būstą ar kitą turtą), tačiau nekreipė ypatingo dėmesio, kad šis giminaitis per tuos metus savo pareigos taip ir nevykdė. Motinai mirus, sūnus ketino pasirūpinti likusiu jos turtu, į kurį investavo nemažai ir savo lėšų (darė remontą ir pan.), tačiau paaiškėjo, kad šis turtas jau senai yra giminaičio nuosavybė, o jis pagal Lietuvos teismų suformuotą praktiką net neturi jokios teisės, kaip paveldėtojas ginčyti sudarytą sutartį, nors gali akivaizdžiai įrodyti, kad giminaitis šią sutartį pažeidė visiškai nesirūpindamas jo motina.
Kaip teigia advokatas Jonas Bložė, gyvenančių ne Lietuvoje klientų, kuriems reikalingi patarimai ar netgi teisinis atstovavimas Lietuvoje yra labai daug, ir ne retu atveju šios pagalbos kreipiamasi pakankamai vėlai, kai išieškojimai dėl skolų yra ne tik priteisti, tačiau jau ir antstolio išieškomi per varžytines, nors asmuo niekada apie tai jokios informacijos nebuvo gavęs. Šias, kaip ir kitas situacijas galima išspręsti, tik tam reikalinga operatyvi teisininkų pagalba.
ZETA LAW advokatų profesinės bendrijos partneris
Advokatas Jonas Bložė
+37061402495
Komentarai







