Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-05-16

Nuoma Anglijoje: už imigrantų pasų tikrinimą gresia teismas

  
Nuoma Anglijoje: už imigrantų pasų tikrinimą gresia teismas
© Flickr.com
Kliūtys išsinuomoti būstą Jungtinėje Karalystėje imigrantams skatina diskriminaciją.
Nuomotojai privalo tikrinti nuomininkus ir išsiaiškinti, ar šie turi teisę gyventi Jungtinėje Karalystėje.

Vyriausybė sulaukė grasinimų teismu dėl prievartos būsto nuomotojus tikrinti nuomininkų pasus ir atlikti imigracijos tarnybos darbą. Negana to, paaiškėjo, kad vykdant šią veiklą padidėjo diskriminacija užsieniečių ir etninių mažumų atžvilgiu.

Pernai vasarį Anglijoje įsigaliojusi sistema „Teisė į nuomą“ skirta neleisti pasų neturintiems imigrantams išsinuomoti būsto ir taip skatinti juos palikti šalį. Nuomotojai privalo tikrinti nuomininkus ir išsiaiškinti, ar šie turi teisę gyventi Jungtinėje Karalystėje.
Jungtinė imigrantų gerovės taryba kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, kad ši stabdytų sistemos galiojimą ir įvertintų jos poveikį visuomenei. Taryba įspėjo, kad vyriausybei atsisakius bendradarbiauti, kreipsis į teismą. Mat ši sistema skatina nuomotojų neapykantą bei diskriminaciją.
 
Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad paso neturinčiam užsieniečiui išsinuomoti būstą yra daugiau nei du kartus sunkiau, negu paso neturinčiam britui. Patys nuomotojai prisipažino, kad nėra linkę patikėti savo nekilnojamojo turto užsieniečiams, net ir turintiems pasus. 51 proc. nuomotojų neslėpė nenorintys nuomoti būsto užsienio valstybių piliečiams.
 
Imigrantų gerovės tarybos teigimu, ši schema ne tik skatina nacionalinę bei rasinę neapykantą prieš kitataučius, pasų neturinčius britus. Nuomininkų patikrinimas kainuoja patiems nuomotojams, agentams ir didina nuomos kainas visiems nuomininkams.
 
 
  

Žymos: imigracija, Pilietybė, Būsto nuoma

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona sutinka vyrą, grįžusį iš darbo:

– Na, pagaliau!

– Kas pagaliau? Negi aš pavėlavau?

– Ne, pagaliau nuo tavęs kvepia padoriais moteriškais kvepalais!

*******