Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-01-12

Nuomai – daugiau nei pusė pajamų

  
Nuomai – daugiau nei pusė pajamų
© Flickr.com nuotr.
Nuomos kainos šoktelėjo visose Londono dalyse.

Būsto nuomos kainos Londone per penkerius metus išaugo taip, jog tam reikia išleisti apie du trečdalius visų gaunamų pajamų.

 Oficiali statistika skelbia, jog 2010 m. Londone nuomai teko išleisti sumą, prilygstančią 49 proc. vidutinių pajamų. Tuo tarpu dabar už stogą virš galvos tenka pakloti 62 proc. vidutinio atlyginimo, kuris šiuo metu yra apie 2,1 tūkst. svarų sterlingų neatskaičius mokesčių per mėnesį.
Pastebėta ir tai, kad prieš penkerius metus daugiau nei pusę atlyginimo nuomai teko išleisti vos penkiose Londono savivaldybėse, o dabar tokią dalį pajamų jau tenka atseikėti 20-yje iš 32 savivaldybių. Labiausiai nuoma brango Richmond, Hackney, Westminster, Merton, Kensington ir Chelsea ribose.
 
Toks kainų šuolis privačiame sektoriuje tik dar labiau apsunkina žmonių galimybes išsinuomoti būstą, baiminamasi, jog aukšti įkainiai gali pakenkti ir verslui.
 
Ne vienas politikas tokius pokyčius nekilnojamojo turto rinkoje vadina problema ir siūlo ją spręsti vyriausybiniu lygiu – esą per daug žmonių Londone vos suduria galą su galu vien dėl to, kad didžiąją dalį uždirbtų pinigų tenka išleisti būsto nuomai. Vienas iš siūlymų – įsteigti specialią komisiją, kurios užduotis būtų ieškoti kelių, kaip mažinti nuomos kainą.
 
  

Žymos: Kainos, Nuoma Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žvejys sėdi ant kranto ir žiūri, kaip simpatiška mergina ruošiasi bristi į vandenį.
– Šioje vietoje maudytis draudžiama! – šaukia jai.
– Tai kodėl nepasakėte anksčiau, kol dar buvau nenusirengusi?
– O nusirengti nedraudžiama!