Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Liubov Vashkevich   |   2017-07-13

Paskola būstui: aktualiausi paskaičiavimai (pavyzdžiai)

  
Paskola būstui: aktualiausi paskaičiavimai (pavyzdžiai)
© Flickr nuotr.
Banko procentas kreditui gauti priklauso nuo jūsų depozito dydžio.
Mažiausias procentas dar nėra naudingiausio pasiūlymo garantija

Koks įkainojimo procentas? Dažniausiai klientai pradeda pokalbį šiuo klausimu. Išsamiai atsakyti į tokį klausimą yra sunku, nes procentinis skaičius neatspindi vieno ar kito pasiūlymo naudos.

Juk nepaisant banko siūlomų procentų, yra ir kiti mokesčiai, pavyzdžiui:
„Arrangement fee“ – mokestis bankui už suteiktą kreditą (nuo 0 iki 1990 svarų).
„Valuation fee“ – banko imamas mokestis už nekilnojamojo turto įkainavimą ( nuo „nemokamai“ iki 1000 svarų)
„Money transfer fee“ – mokestis už banko pervedamus pinigus Jūsų notarui ( 5–150 svarų)
„Redemption fee“ – nuo 100 iki 500 svarų – mokestis už jūsų hipotekos (angl. mortgage) tvarkymą – šį mokestį bankas reikalauja sumokėti uždarant kreditą.
 
Kai kurie bankai atvirkščiai, sumoka tam tikrus už pirkinius sumokėtus procentus (angl. cashback) 100–1000 svarų – jums grąžina dalį pinigų, įforminus kreditą. Tokia pagalba itin praverčia, nes nekilnojamojo turto pirkimo, pervežimo ir remonto išlaidos ištuština kišenę.
 
 
Taip pat banko procentas kreditui gauti priklauso nuo jūsų depozito dydžio. Kuo jis yra mažesnis, tuo mažiau rizikuoja bankas ir, atitinkamai, gali pasiūlyti mažesnį procentą.
 
Kas jums yra naudingiau, paimti hipoteką su 5 proc. dydžio depozitu ar kaupti pinigus dideliam depozitui ir tikėtis gauti mažesnį procentinį tarifą? Jums spręsti.
 
Pavyzdžiui, šiuo metu vienas stambiausių bankų siūlo tokius procentus pirmą kartą perkantiems asmenims (angl. First Time Buyer):
Taip pat procentinis tarifas priklausys nuo lengvatinio laikotarpio termino ir nuo to, kokį variantą pasirinksite – mokėti fiksuotus procentus per visą lengvatinį laikotarpį ar mokesčius, kurie keisis kiekvieną mėnesį pagal Anglijos banko tarifus.
Kas dėl kitų mokesčių, paskaičiuokime kartu.
 
Palyginimui pateiksime du pasiūlymus. kad būtų lengviau skaičiuoti, kalbėsime apie 100 000 svarų hipotekos kreditą.
 
 
Banko „A“ hipoteka – 2,15 metinių proc. fiksuotas produktas 2 metams, mokestis bankui už kredito suteikimą - 995 svarai, mokestis už banko pervedamus pinigus Jūsų notarui – 8 svarai, banko imamas mokestis už nekilnojamojo turto įkainavimą - 275 svarai, mokestis už jūsų hipotekos – 250 svarų., mėnesiniai mokesčiai pirmiesiems dvejiems metams – 787,90 svarai, vėliau: payments at a variable rate, currently 3.89 proc. – 855,22 svarai.

 
Banko „B“ hipoteka - 2.74 metinių proc.
fiksuotas produktas 3 metams, mokestis bankui už suteiktą kreditą - 0 svarų, banko imamas mokestis už nekilnojamojo turto įkainavimą - 300 svarų, mokestis už banko pervedamus pinigus Jūsų notarui – 50 svarų, mokestis už jūsų hipotekos tvarkymą – 280 svarų, banko sumokami procentais nupirkus – 750 svarų, mėnesiniai mokesčiai pirmuosius trejus metus – 814,88 svarų, vėliau: payments at a variable rate, currently 3,74 proc. - 850 svarų.
 
 
Jeigu sudėsime visas išlaidas ir mokesčius, tai gausime, kad bankui „A“ už du metus sumokėsite 20 438 svarų, o bankui „B“ už tris metus 29 216 svarų, t. y. per mėnesį bankui „A“ hipotekos sumokėsite 852 svarus, o bankui „B“ - 812 svarų. Šių dviejų pasiūlymų skirtumas bus lygus 40 svarų per mėnesį. Be to, atkreipkite dėmesį, kad bankas „A“ siūlo fiksuotą 2 metų laikotarpį, o bankas „B“ - 3 metų. Šiuo metu banko tarifai pakankamai maži ir imti hipoteką su ilgu fiksuotu laikotarpiu yra naudinga. Taip pat atsižvelkite į tai, kad standartinis bankinis procentas, kurį skirs bankai pasibaigus fiksuotam laikotarpiui, šiuose bankuose yra skirtingas. Jeigu nepadarysite „remortgage“, banke „A“ mokėsite daugiau, t. y., sprendžiant iš pateiktų pavyzdžių, banko „B“ pasiūlymas yra naudingesnis.
 
Mažiausias procentas dar nėra naudingiausio pasiūlymo garantija. Realiai sutaupysite, tik, jeigu kreipsitės į nepriklausomą hipotekos kreditavimo specialistą, kuris turi visą informaciją apie visus hipotekos produktus ir padės pasirinkti geriausią sprendimą.
 
Turite klausimų? Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info
 
  

Žymos: Būstas Anglijoje, būsto paskola anglijoje, Liubov Vashkevich

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įdomus gėrimas ta degtinė: skonis tas pats, o nuotykiai vis skirtingi…