Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-04-10

Valstybė padės jaunimui išsinuomoti būstą

  
Valstybė padės jaunimui išsinuomoti būstą nimui yra sunku sutaupyti gana didelę sumą nuomos užstatui.
Jaunimas tarp 18-kos ir 30-ies iš valstybės galės pasiskolinti iki £1,500 (£2,000 Londone) būsto užstatui.

Jungtinės Karalystės Liberalų Demokratų partija pristatė planus įdiegti naują, jaunimui išsinuomoti pirmąjį būstą padedančią schemą pavadinimu „Pagalba išsinuomoti” (angl. Help to rent), - pranešė naujienų portalas theguardian.com.

Pagal partijos siūlomą programą, naujoji schema norinčiam išsinuomoti pirmąjį būstą jaunimui tarp 18-kos ir 30-ies leistų iš valstybės pasiskolinti iki £1,500 (£2,000 Londone) užstatui. Paskola būtų gražinama per 12 arba 24 mėnesius.
Partijos atstovai teigia, kad dėl mažų pajamų daugeliui jaunų žmonių yra sunku sutaupyti gana didelę sumą nuomos užstatui. Pagalbos dažnai kreipiamąsi į šeimos narius. Vidutinis užstato už butą dydis Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra £1,200. Tai yra nuomos užstatas už šešias savaites.
 
„Dabartinė karta gali pasigirti nepaprastai dideliu jaunų žmonių skaičiu. Mes šią kartą kartais vadiname „pakirptų sparnų” arba „bumerango” karta dėl to, kad daugelis tiesiog negali sau leisti išsinuomoti būstą ir yra priversti glaustis pas tėvus”, - sakė partijos lyderis Nickas Cleggas.
 
Būsto užstato paskolą gauti galės asmenys tarp 18-kos ir 30-ies, kuriems nepriklauso joks nekilnojamas turtas. Pretendentai taip pat turės dirbtii apmokamą darbą bei nebūti socialiai remtini. Vieną kartą gavus paskolą ir ją išsimokėjus, bus galima gauti ir daugiau paskolų ateities būstams išsinuomoti. Paskolos palūkanų norma bus tiesiogiai susieta su skolinimosi išlaidomis ir sudarys apie 2.5 proc. 
  

Žymos: Būsto paskola, Būstas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...