Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   money.usnews.com   |   2015-06-13

10 klausimų, kuriuos vertėtų užduoti per darbo pokalbį

  
10 klausimų, kuriuos vertėtų užduoti per darbo pokalbį Niekada neklauskite to, ką galite lengvai rasti įmonės svetainėje.
Neklauskite klausimų, kurie gali būti lengvai surandami kompanijos internetiniame puslapyje. Pasirodysite nepasiruošęs, netgi tingus.

Portalas money.usnews.com patarė, kaip užimti aktyvią poziciją darbo pokalbyje ir pagerinti savo šansus gauti darbą.

Dalyvaujant darbo pokalbyje, po 20-30 minučių, sulaukiate klausimo: „Ar turite kokių nors klausimų?“. Blogiausias dalykas, kurį galite atsakyti, yra: „Kuo užsiima jūsų kompaniją?“ (taip yra nutikę). Kitas blogiausias dalykas pasakyti: „Ne, neturiu jokių klausimų.“. Tiesiog privalote užduoti klausimų. Klausdami parodote savo susidomėjimą kompanija ir pasirodote protingesni (protingi žmonės yra linkę daugiau klausinėti). Klausimai suteikia progą klausinėtojui pakalbėti apie save – dalyką, kurį visi žmonės mėgsta labiausiai. Ir svarbiausiai, klausdami jūs geriau suprantate, ar norite dirbti toje vietoje.
Taigi, ko turėtumėte klausti?
 
- „Ar galėtumėte apibūdinti tipinę dirbančiojo šioje pozicijoje dieną?“ Šis abstraktus klausimas yra puikus, norint palaikyti pokalbį ir parodyti jūsų susidomėjimą.
 
- „Ar galite papasakoti apie šios darbo vietos praeitį?“ Šiuo klausimu siekiate išsiaiškinti, kiek ši darbo vieta egzistuoja, kiek žmonių dirbo šiose pareigose ir kodėl dabar ji laisva.
 
- „Kokios buvo didžiausios stiprybės ir silpnybės paskutinio žmogaus, kuris užėmė šias pareigas?“ Kitaip sakant, kuo turėtumėte tapti. Taip pat tai proga išsiaiškinti, kas nutiko pirmtakui. Kaip bus atsakytas šis klausimas, daug pasakys apie darbo dinamiką ir ko yra tikimasi.
 
- „Kokie didžiausi iššūkiai užimant šias pareigas?“ Natūraliai domimasi apie sunkumus darbe. Klausiant šių dalykų, atrodysite nebijantis įsipareigoti.
 
- „Kuriose srityse jūsų darbuotojai galėtų rodyti geresnius rezultatus?“ Pasistenkite išgirsti, ar jums atsakoma nuoširdžiai – tai itin svarbu. Tai puiki proga pasikalbėti apie tai, kuo jūsų įgūdžiai gali padėti kompanijai.
- „Kokios yra paaukštinimo galimybės?“ Klausiant to, parodote, kad turite ambicijų ir siekiate aukštesnių tikslų.
 
- „Kaip aš būsiu vertinamas?“ Klauskite, jei norite sužinote tikruosius darbdavio prioritetus ir kas svarbu pretenduojant į šią poziciją.
 
- „Kas ir kodėl yra patys sėkmingiausi žmonės šioje kompanijoje?“ Puikus būdas sužinoti, kokios yra kompanijos vertybės, kultūra ir etika. Ir kaip matuojama sėkmė.
 
- „Kodėl jūs mėgstate darbą šioje kompanijoje?“ Tai padlaižiaujantis klausimas. Tačiau atsakymas ir kokiu tonu buvo atsakyta, jums gali daug ką pasufleruoti. Iš esmės, jūs žiūrite, ar žmogus, dirbantis ten, jaučia aistrą savo darbui.
 
- „Ar turite kokių nors abejonių dėl manęs ir mano sugebėjimų dirbti šiame darbe?“ Tai ganėtinai drąsus klausimas. Bet paklausus šito, gausite tikrą atsakymą ir nuomonę į savo pokalbį. Paprašius kritikos, ne tik pelnysite taškų už drąsą, bet tuo pačiu galite gauti itin naudingos informacijos ateičiai.
 
P.S. neklauskite klausimų, kurie gali būti lengvai surandami kompanijos internetiniame puslapyje. Pasirodysite nepasiruošęs, netgi tingus. Taip pat prarasite galimybę gauti naudingos informacijos apie darbuotojus ir darbo pasiūlymą.
 
 
 
  

Žymos: Interviu, Darbo pokalbis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ateina jaunas vyrukas išpažinties ir sako kunigėliui:
– Oi, kunigėli, nusidėjau! Net nežinau, kaip čia jums pasakyti.
– Sakyk, sūneli, kas yra, ir nebijok – viskas liks tik tarp mūsų!
– Kunigėli, mergą išvedžiau iš kelio...
– Taigi labai gerai, sūnau, nes dar būtų mašina suvažinėjus! – atsako patenkintas kunigėlis.