Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2014-01-17

Anglijoje kils algos

  
Anglijoje kils algos Britanijos ekonomistai spėja, kad krizė pamažu traukiasi.

Ilgiausias mažo užmokesčio laikotarpis istorijoje pagaliau artėja prie pabaigos. Milijonai darbuotojų šiemet tikisi algos padidinimo, kuris bus didesnis už infliaciją, - pranešė dailymail.co.uk.

 Per pastaruosius penkerius metus vidutinio žmogaus algos didėjimas buvo kur kas mažesnis už infliacijos lygį. Žmonės išgyveno precedento neturintį laikotarpį stengdamiesi sudurti galą su galu ir taupydami, kad išgalėtų sumokėti mokesčius.
Nacionalinis statistikos biuras pranešė, kad gruodį infliacija sumažėjo 2 proc. – pirmą kartą nuo 2009-ųjų metų. Privataus sektoriaus vadovai tikisi algas savo darbuotojams padidinti iki 2,5 proc. Tai pirmas kartas, kai atlyginimai nugali infliaciją nuo finansinės krizės pradžios. Krizės laikotarpiu didžiausias darbo užmokesčio padidinimas, kurį darbdaviai galėjo pasiūlyti, siekė 1,3 proc.
 
Ekonomikos ir verslo tyrimų centro vyresnysis ekonomistas Robas Harbronas sakė, kad sulaukus teigiamos infliacijos perspektyvos, per artimiausius 12 mėnesių pirmą sykį bus jaučiamas finansinės situacijos pagerėjimas: „Pirmą kartą nuo finansų krizės pradžios grįšime prie nepertraukiamo darbo užmokesčio didėjimo“.
 
Pastaraisiais metais, nuolat didėjant maisto ir gėrimų kainoms, sunkiausia buvo šeimoms. Kai kurioms teko sumažinti išlaidas maistui, perkamo maisto kiekį arba vartoti prastesnės kokybės, pigesnius gaminius. Daugumai teko atsižadėti atostogų bei maksimaliai sumažinti savo išlaidas. Statistiniai duomenys padidino spaudimą viršininkams, kuriems primygtinai siūloma artimiausiu metu apdovanoti savo darbuotojus už krizės laikotarpį ir pamažu pradėti didinti atlyginimus.
 
  

Žymos: Krizė, Atlyginimas, Finansai, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…