Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   irishexaminer.com   |   2016-09-05

Atleista nėščia lietuvė gaus €10 tūkst. kompensaciją

  
Atleista nėščia lietuvė gaus €10 tūkst. kompensaciją Restoranas „Subway” lietuvę atleido dėl to, kad ši laukėsi.

Lietuvė iš greito maisto restoranų tinko „Subway” prisiteisė tūkstantinę kompensaciją. Teismas nusprendė, kad besilaukianti moteris iš darbo buvo atleista neteisėtai, o buvęs darbdavys yra kaltas dėl diskriminacijos ir spaudimo.

Sandra Gegeckienė greito maisto restorane „Subway” vadybininke įsidarbino 2014-ųjų rugsėjį. Moteris pasirašė trijų mėnesių bandomąjį kontraktą. Spalio mėnesį S. Gegeckienė pranešė esanti nėščia.
Trijų mėnesių kontraktui pasibaigus moteriai buvo pasiūlytas šešių mėnesių bandomasis kontraktas, kuriam pasibaigus 2015 m. gegužę ji buvo atleista.
 
Teisme S. Gegeckienė pateikė įrodymus, kad darbe prašė apmokamo laisvo nuo darbo laiko lankytis ligoninėje, tačiau kompanija atsisakė už tai sumokėti, - pranešė portalas irishexaminer.com
 
S. Gegeckienė taip pat pasakojo, kad dažniausiai per savaitę dirbdavo 30 val., tačiau darbdaviams sužinojus, jog moteris laukiasi, jos darbo valandos buvo sumažintos iki septynių val. per savaitę ir pamainų tik savaitgaliais.
 
Galiausiai netrukus gimdysianti moteris buvo atleista be jokios priežasties.
Kompanijos teigimu, jie sulaukė nusiskundimų dėl S. Gegeckienės darbo iš bendradarbių ir klientų, todėl moters darbo valandos buvo sumažintos iki minimumo ir skirti savaitgaliai, kai, anot darbdavių, mažesnis klientų srautas.
 
Darbdaviai taip pat aiškino, kad bandomąjį kontraktą pratęsė būtent dėl tos priežasties, kad S. Gegeckienė pranešė esanti nėščia. Neva, kompanija nenorėjo atleisti besilaukiančios moters. „Subway” atstovų teigimu, jei ne nėštumas, darbuotoja būtų buvusi atleista po trijų mėnesių darbo.
 
Tuo tarpu teismas atmetė tokį „Subway” kompanijos pasiaiškinimą ir priteisė lietuvei sumokėti €10 tūkst. kompensaciją.
 
 
  

Žymos: Teismas, Darbas Anglijoje, Subway

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jūs su Jonu tokia laiminga pora, 40 metų kartu. Išduokite laimingo gyvenimo paslaptį!
– Nagi, Maryte, pati pagalvok: Jonas yra – aš gaminu valgyt, jis vilki drabužius – aš skalbiu, jis visur netvarkingai išmėto daiktus – aš surenku… Ir ką gi aš be jo daryčiau?...