Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   forbes.com   |   2016-07-05

„Brexit“ pabūgęs verslas iš JK kviečiamas į Vilnių

  
„Brexit“ pabūgęs verslas iš JK kviečiamas į Vilnių
© pixabay.com
Vilnius įvardijamas itin patraukliu miestu įsikurti finansų įstaigoms.

Po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalis tampa nepatrauklia nuo tarptautinių rtinkų priklausomam verslui. Ne viena stambi kompanija jau kraunasi daiktus. Tarp galimų krypčių – ir Vilnius.

Lietuvos sostinę kaip naują būstinę tarptautinio finansų sektoriaus verslui rekomenduoja ne bet kas, o autoritetingasis verslo žurnalas „Forbes“. Jame rašoma, kad Londonas visada buvo rojus finansininkams, kurių investicijos į JK sostinę buvo žymiai didesnės už pasaulinį vidurkį.
Londonas finansų įstaigas iš viso pasaulio viliojo kaip šviesa naktinius drugius. Iki „Brexit“.
 
Po „Brexit“ jie nenori būti izoliuoti nuo Europos arba santykiuose su ja įgyti papilomų kliūčių. Todėl Canary Wharf ir Londono sičio dangoraižiuose gali greitai atsirasti daug tuščių biurų: apie dalies darbuotojų perkėlimą prabilo bankai „Morgan Stanley“, „HSBC“, kitos finansų įstaigos. Jie taikosi į Dubliną, Frankfurtą, Paryžių.
 
O „Forbes“ siūlo Vilnių ir argumentuoja, kodėl.
 
Pirmiausiai, tai greitas (apie 3 mėnesiai) licencijos išdavimas finansų įstaigų veiklai, kai kitose ES valstybėse šis procesas užtrunka net pusmečiu ilgiau. Antra, Lietuvoje jau visiškai išvystytas prisijungimas prie bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA), klientai turi galimybę gauti tarptautiunes banko sąskaitas (IBAN), Lietuvos banko ir kontroliuojančių institucijų pagalba įsikuriant, Lietuvoje yra daug aukštos kvalifikacijos darbuotojų, biurų patalpų.
Žurnalas pabrėžia, kad Lietuva jau ne pirmi metai yra pasirengusi priimti tarptautines finansų kompanijas, šalyje jeu veikia „Nasdaq“, „Barclays“, „Western Union“, AIG, „Aviva“, „Danske bank“, SEB, „Swedbank“ ir kitos stambios užsienio kompanijos, kurios čia įsikuria dėl palankios aplinkos.
 
Po „Brexit“ Vilnius pasiruošęs dar labiau gerinti aplinką tarptautiniam verslui, rašo „Forbes“.
  

Žymos: Londonas, Vilnius, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tas nemalonus jausmas, kai vakare pareini namo, o internete – nieko naujo, nes viską jau peržiūrėjai darbe...