Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-16

Britai nori dirbti daugiau

  
Britai nori dirbti daugiau
© Flickr nuotr.
Kai kurie JK darbuotojai gyvena blogiau nei bedarbiai.
Dauguma iš jų šias sutartis pasirašė tikėdamiesi, kad darbdavys suteiks daugiau darbo valandų

Pagal vadinamąsias lanksčiąsias sutartis dirbantys Jungtinės Karalystės gyventojai maldauja darbdavių kuo daugiau darbo valandų.

Oxford’o ir Cambridge’o sociologai teigia, kad šalyje šiuo metu 4,6 mln. žmonių dirba pagal sutartis, garantuojančias jiems minimalų darbo kiekį, leidžiančias pasirinkti darbo laiką ( „Flexible contract“). Nemažai darbdavių dirbantiesiems moka didesnį nei minimalų atlyginimą.
Tačiau tai dirbančiųjų negelbėja, sako daktaras Alex’as Wood’as iš Oxford’o universiteto.
 
„Dauguma iš jų šias sutartis pasirašė tikėdamiesi, kad darbdavys suteiks daugiau darbo valandų, tačiau neretai jiems yra garantuojama vos kelios valandos per savaitę.
 
Darbuotojų, žinoma, tai netenkina, tačiau jų vadovai visada gali atremti jų prašymus sutarties sąlygomis. Todėl žmonės tiesiog maldauja daugiau darbo, prašo padėti, nes nesuduria galo su galu“, – pasakojo mokslininkas.
 
Žmones šias sutartis renkasi neturėdami jokios alternatyvos ir dirbdami vos kelias valandas bei uždirbdami mažas sumas vistiek nėra laikomi bedarbiais, taip pagerindami šalies nedarbo statistiką. Tuo tarpu verslui šio tipo sutartys yra palankios – jie gali reikalauti darbuotojo atvykti į darbą bet kuriuo laiku.
 
„Dažnai mes sutelkiame dėmesį į nedarbą, ir sakome, kad padėtis darbo rinkoje yra gera, nedarbo lygis yra mažiausias per pastaruosius metus. Tačiau šie darbuotojai yra mažiau saugūs nei bedarbiai“, – aiškino A. Wood’as.
 
Vyriausybė tai vertina kaip naujų darbo santykių išbandymą ir lanksčiąsias sutartis žada tobulinti.
Pagal jas daugiausiai žmonių šiuo metu įdarbinti žemės ūkio bendrovėse ir prekybos centruose.
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, darbo sutartys

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujasis rusas atvažiuoja į Paryžių, apsistoja penkių žvaigždučių viešbutyje. Skaito viešbučio lankstinuką:
- Taip... Valgis... Kur čia valgiaraštis? A, štai... Pusryčiai nuo 7 iki 11, pietūs nuo 12 iki 16, vakarianė nuo 17 iki 23. Ožiai! O tai kada „Luvrą“ apžiūrėti?