Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2013-10-29

D. Cameronas: „Lietuviai ir lenkai – labiau kvalifikuoti darbuotojai už britus“

  
D. Cameronas: „Lietuviai ir lenkai – labiau kvalifikuoti darbuotojai už britus“ D. Camerono nuomone, nedirbančiam jaunimui sukurtos per geros sąlygos nedirbti.

Jungtinės Karalystės premjeras šiandien viešai patvirtino, jog jauni britai darbo rinkoje negali lygiomis teisėmis konkuruoti su sunkiai dirbančiais imigrantais iš Rytų Europos, - pranešė telegraph.co.uk.

 Pasak Davido Camerono, viena iš priežasčių, kodėl britų jaunimui sunkiau susirasti darbą – imigrantai. Premjero teigimu, vietinis jaunimas turi per mažai įgūdžių ir patirties. „Tai, kad Britanijos jaunimas ilgainiui bus paliktas užnugaryje žiaurus, bet tikslus faktas. Jauni žmonės negali pajusti visų ekonominės situacijos gerėjimo privalumų“, - pranešime pabrėžė D. Cameronas.
Premjero paskaičiavimais, bene pusė Jungtinės Karalystės fabrikų darbuotojų atvykę iš Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos. „Darbdaviai turi išmokti įdarbinti britų jaunimą. Tad pirmiausia reikia stengtis, kad mokymo įstaigas žmonės baigtų gerai pasiruošę, būtų kvalifikuoti darbui ir neleistų savo gyvenimo išlaikomi Vyriausybės pašalpų“, - savo teiginį argumentavo premjeras.
 
D. Cameronas pabrėžė, kad britai negali kaltinti imigrantų dėl to, jog šie nori ir gali sunkiai dirbti, kad išgyventų: „Galite nukeliauti į fabrikus ir susitikti su Rytų europiečiais. Negalime jų kaltinti: jie nori dirbti, randa galimybę, imasi darbo ir atsakingai jį atlieka. Tačiau, kaip šalis, mes turime tarti griežtą „ne“. Kad galėtume jį ištarti, sutvarkykime savo švietimo sistemą. Paruoškime jaunus žmones taip, kad baigę mokslus jie sugebėtų dirbti ir būtų lygiaverčiai konkurentai atvykėliams ir vienas kitam“.
 
Premjeras užsiminė, kad būtina pertvarkyti visuomenės gerovės įstatymą, jog britai nebegalėtų išgyventi iš pinigų, mokamų jiems už nedarbą. Baigdamas savo kalbą D. Cameronas pridūrė: „Galiausiai, turime protingai kontroliuoti imigraciją“.
 
 
  

Žymos: Nedarbas, Pašalpos, David Cameron, Davidas Cameronas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tiesa, kad intelekto testas gali būti svarbus darbinantis?
– Tiesa. Tų, kurių intelekto koeficientas didesnis nei viršininko, nepriima.