Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   guardian.co.uk   |   2014-03-10

Darbas Anglijoje: daugėja išnaudojamų darbuotojų

  
Darbas Anglijoje: daugėja išnaudojamų darbuotojų Darbdaviai vis dažniau piktnaudžiauja „Nulio valandų“ darbo sutartimis.

Nacionalinis statistikos biuras (NSB) pateikė duomenis, atskleidžiančius, kad nesaugumas darbo rinkoje tampa norma. Vis daugiau dirbančiųjų nėra tikri ar dar ilgai turės darbą, skelbė guardian.com.

 Tyrimo duomenimis, pernai beveik 583 tūkst. darbuotojų pasirašė kontraversiškas, vadinamąsias „Nulio valandų“ darbo sutartis, kuriose nenurodomas darbo valandų skaičius. Šešėlinės vyriausybės verslo sekretorius Chuka Umunna kreipėsi į vyriausybė klausdamas kodėl šių darbuotojų skaičius realybėje yra dvigubai didesnis nei buvo skelbiama oficialiai.
„Nulio valandų“ sutartys – tai darbuotojų raštiškas įsipareigojimas dirbti tik prireikus darbdaviui. Sutartį pateikęs vadovas turi tik vieną įsipareigojimą – užtikrinti minimalų darbo valandų skaičių per mėnesį. Darbuotojai, pasirašę šiuos dokumentus, nėra tikri dėl to, ar rytoj turės darbo vietą. Kai kuriais atvejais, sutarčių turėtojai gali būti nekviečiami į darbą keletą savaičių, tačiau bedarbio pašalpos prašyti jie taip pat neturi teisės.
 
NSB tyrimui vadovavęs Andrew Dilnotas peneigė vyriausybės pareiškimą, kad 2012-aisiais „Nulio valandų“ sutartimis buvo įsipareigoję tik 220 tūkst. Jungtinės Karalystės gyventojų. „Šių sutarčių kai kurie žmonės niekur neregistravo. Daugelis tiesiog nežino šio termino, tad mano, kad yra pasirašę pusės ar pilno etato darbo sutartis“, - teigė A. Dilnotas.
 
C. Umunna pabrėžė, kad darbo rinkoje anksčiau retai pasitaikančios sutartys nekėlė pavojaus, tačiau nuo 2010-ųjų situacija gerokai pablogėjo: „Tai, ką anksčiau vadinome išimtimi, kai kuriuose regionuose ir darbo srityse tapo norma. Vyriausybė privalo apriboti šių sutarčių skaičių arba išvis jas uždrausti. Būtina sustabdyti žmonių išnaudojimą ir sugrąžinti darbuotojams saugumo jausmą“.
 
Pernai portalo Guardian atlikta apklausa atskleidė didėjantį išnaudojamų darbuotojų skaičių, į kurį dėmesį stengėsi atkreipti C. Umunna, tačiau per metus situacija tik dar labiau pablogėjo. Sekretorius stengėsi atkreipti ministrų dėmesį, tačiau šie, pasak jo paties, „tik užkasė galvas smėlyje ir manė, kad problema išsispręs savaime“. „Nulio valandų“ sutartys plačiai naudojamos sveikatos priežiūros sektoriuje, viešbučiuose bei mažmeninėse įmonėse.
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Darbo užmokestis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar žinai, kiek man kainuoja tavo mokslai?– Žinau, todėl ir stengiuosi kuo mažiau mokytis.