Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-10-07

Darbuotojai į pensiją eis vėliau

  
Darbuotojai į pensiją eis vėliau Ministrai siūlo vidutinį išėjimo į pensiją amžių didinti po pusmetį kasmet.

Jungtinės Karalystės pensijų ministras Steve‘as Webbas pasiūlė priimti ilgesnį darbingo amžiaus laikotarpį ir siūlė žmonėms išeiti į pensiją daug vėliau nei dabar. Pasak ministro, toks sprendimas padėtų išspręsti sveikatos priežiūros sektoriuje kilusią finansų krizę.

Vyresnio amžiaus žmonės bus skatinami dirbti ilgiau, naujas Vyriausybės planas numato ilginti vidutinį išėjimo į pensiją amžių po šešis mėnesius kasmet. Ministrų teigimu, toks drąstiškas pakeitimas būtinas norint išvengti sveikatos priežiūros sektoriaus žlugimo ir atspindi akivaizdų populiacijos senėjimą.
Šiuo metu vidutinis išėjimo į pensiją amžius vyrams nustatytas 64,7 metų, moterims – 63,1 metų. Darbo ir pensijų departamentas pateikė pasiūlymą šį amžių kasmet didinti vidutiniškai po šešis mėnesius. Manoma, kad per artimiausius 20 metų net 51 proc. padaugės 65-ečių D. Britanijos gyventojų. Sulaukusių 85-erių padvigubės per artimiausius 16 metų.
 
Ši tendencija dramatiškai padidins Vyriausybės išlaidas pensijoms bei sveikatos priežiūrai. S. Webbas pripažino, kad toks pokytis – dramatiškas, tačiau vidutinis pensijos amžius moterims jau po truputį didėja. „Jei kas nors dirbs metus ilgiau nei jam reikėtų, prie pensijos jis prisidurs apie 10 proc. papildomų pinigų. Mes stengiamės prailginti pensininkų gyvenimą ir padaryti jį kokybiškesniu nei yra dabar“, - portalui telegraph.co.uk sakė pensijų ministras.
 
S. Webbas pridūrė, kad dabar žmonės gyvena ilgiau, tačiau darbo rinka ir pensinis amžius neatitinka vienas kito. Dokumentas su išdėstyta pasiūlymu jau pateiktas Vyriausybei ir laukia nuosprendžio. Šalies iždo kancleris George‘as Osborne‘as šiemet jau užsiminė apie tai, jog ilgėjant vidutinei gyvenimo trukmei šalyje neišvengiamai keisis ir išėjimo į pensiją amžius.
 
 
  

Žymos: Pensija, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Daktare, aš labai tikiuosi, kad operacija baigsis sėkmingai...

– Nesijaudinkite, jei baigsis nesėkmingai, jūs apie tai nesužinosite.