Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-01-07

Daugėja nusiteikusių prieš imigrantus

  
Daugėja nusiteikusių prieš imigrantus Apklausa atskleidė, kad britai nori žymiai sumažinti imigrantų skaičių.

Priešiškumas dabartinio masto imigracijai Britanijos visuomenėje auga kaip ant mielių. Daugiau nei pusė rinkėjų norėtų žymiai sumažinti skaičių užsieniečių, kuriems leidžiama įsikurti šalyje, - pranešė independent.co.uk.

Apklausos, atliktos „Britų socialinio požiūrio“ agentūros, rezultatai rodo, kad piliečiai buvo pratinami prie minties apie didžiulį imigracijos mastą dar prieš įsileidžiant rumunus ir bulgarus. Tačiau net per ilgą laiką britai nesusitaikė su nuolat augančiu užsieniečių skaičiumi.
 
77 proc. apklaustųjų pritarė imigrantų skaičiaus sumažinimui. 56 proc. iš jų teigė norintys, kad atvykėlių sumažėtų pastebimai, 21 proc. apklaustųjų pakaktų skaičių sumažinti truputį. Visuomenės požiūris į imigrantus stipriai pakito, mat prieš dešimtmetį užsieniečių Britanijoje nepageidavo vos 49 proc. rinkėjų.
 
Nepaisant tvirtinimų, kad dėl naujų atvykėlių sumenks kai kurių sričių darbuotojų užmokestis bei išaugs nedarbo lygis, manančių, kad imigracija kenkia ekonomikai, sumažėjo. Šių metų apklausos rezultatai rodo, kad 31 proc. sutinka su teiginiu, jog darbuotojai iš užsienio gerina šalies ekonominę padėtį.
 
Straipsnį apie naujų atvykėlių poveikį lietuvių darbui skaitykite čia. 
 
34 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad imigracija praturtina Britanijos kultūrinį gyvenimą, o 52 proc. mano, jog atvykėliai baigia sunaikinti tikrą britišką kultūrą. Geriausios nuomonės apie imigrantus pasirodė esantys britai studentai. 60 proc. iš jų įsitikinę, kad imigracija naudinga ekonomikai.
 
  

Žymos: imigracija, Politika, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šią savaitę desertui - įdomios, keistos, juokingos ar net absurdiškos garsių žmonių mintys apie In ir Yan, juodą ir baltą, vyrą ir moterį..
Pradėsime nuo perfrazuoto posakio: Moterys iš Veneros, vyrai - iš...baro. :)