Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, peterboroughtoday.co.uk   |   2017-10-01

Du lietuviai išgirdo nuosprendį Anglijos teisme

  
Du lietuviai išgirdo nuosprendį Anglijos teisme
© Pexels.com
Broliams nepasisekė itin skaudžiai.
Jeigu tokių pinigų vyrai nesukrapštys, lygtinį paleidimą matys kaip savo ausis ir keliaus tiesiai į cypę.

Teisėsaugos dėmesį patraukė Visbeno mieste gyvenantys 35 metų Andrius Dambrauskas ir jo brolis Stanislovas Dambrauskas (39 m.).

Broliams pateiktuose kaltinimuose nurodoma, jog jie vietos žemės ūkio ir kitas bendroves darbuotojais aprūpindavo 2012-2014 metais, nors licencijos tam neturėjo. Esą darbuotojai iš Lietuvos, dažniausiai iš Vilniaus į Angliją buvo gabenami nelegaliai ir be jokių dokumentų, o atvykę čia jie visiškai priklausydavo nuo šių dviejų vyrų.
Pagrindinis lietuvių pasipelnymo šaltinis buvo patalpų pernuomojimas imigrantams Visbeche. Neretai jie apgyvendindavo po 9 žmones trijų miegamųjų name. Kartais darbininkų atlyginimus pervesdavo tiesiai broliams į sąskaitas, jie išskaičiuodavo pinigus už nuomą, vežimą į darbą, o likusią dalį pervesdavo darbininkams.
 
Abu broliai buvo pripažinti kaltais. Jiems paskirta po 2 metus laisvės atėmimo bausmė ją atidedant tam pačiam laikotarpiui, nuspręsta konfiskuoti pagal nusikalstamą veiklą gautas pajamas – per 374 tūkst. svarų sterlingų. 
 
Panašu, kad tiek, kiek tikėjosi pasipelnyti, viską, o gal net ir daugiau, teks atiduoti valstybei per nustatytą terminą. 
 
Šiuo metu broliai privalo sumokėti po 6 tūkst. svarų sterlingų.
  
Sumokėti šią sumą jiems yra duotas 2 mėnesių terminas. Jeigu tokių pinigų vyrai nesukrapštys, lygtinį paleidimą matys kaip savo ausis ir keliaus tiesiai į cypę. Stanislovas taip pat bus deportuotas į Lietuvą be galimybės kada nors sugrįžti į Jungtinę Karalystę (JK) dėl anksčiau įvykdytų nusikaltimų ir jau turimo teistumo stažo.
 
Be viso šito vyrai gavo ir 275 nemokamo darbo valandų viešiems darbams.
 
Įdarbinimo paslaugas teikiantys asmenys JK itin atidžiai kontroliuojami.
Gana griežtą atsakomybę už tokią veiklą numatantys teisės aktai JK įsigaliojo 2004 metais, o pirmoji baudžiamoji byla, iškelta dėl tokių kaltinimų, teismą pasiekė 2013 metais. Tuomet Norwiche kaltu dėl to pripažintas lietuvis Audrius Morkūnas. Jam už tokią veiklą skirta 7 metai kalėjimo.
 
Maksimali bausmė už tokią veiklą – 10 metų už grotų.
 
  

Žymos: Teismas, Nusikaltimas, Emigracija, Lietuviai, Deportacija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.