Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sigita Limontaitė   |   2012-05-08

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“ prasideda

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“ prasideda

Statistiniais duomenimis, šiuo metu Jungtinėje Karalystėje nedirba 2.65 mln. (beveik 17%) darbingų žmonių. Bedarbio išmoką gauna – 1.6 mln. Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, Londone bedarbio pašalpą gauna 239.557 žmonės, o darbo neturi net 425 tūkst. Šie skaičiai nuolat kinta, tačiau pastaraisiais metais tik į blogąją pusę.

Nėra duomenų, nurodančių, kiek procentų lietuvių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, neturi nuolatinio darbo. Siekiant išsiaiškinti, kaip sunku rasti darbą šioje šalyje ir kas labiausiai trukdo lietuviams, „Tiesa“ atlieka eksperimentą „Nebenoriu būti bedarbis“.
Eksperimente dalyvauja trys Londono lietuviai, aktyviai ieškantys darbo, tačiau dėl skirtingų priežasčių jo nerandantys. Aleksandra Savčenko (24), turinti dvi profesijas: konditerės bei verslo administratorės. Keletą metų gaminusi gardumynus, mergina nori susirasti kitą – su verslo administratorės specialybe susijusį darbą. Algimantas Abželtis (22) – kompiuterinio projektavimo operatorius, dvejus metus gyvenantis Londone ir nė karto nedirbęs pagal išsilavinimą. Vaikinas dirbo įvairiausius darbus, tačiau labai nori gauti darbą prie kompiuterio ekrano.
 
Giedrė Matusevičiūtė – Janušauskienė(28), diplomuota sociologė, ieškanti darbo biure. Mergina norėtų dirbti registratore, administratore ar asistente. G. Matusevičiūtė – Janušauskienė svajoja grįžti gyventi į Lietuvą, tačiau kol kas tam neturinti galimybių, tad bent darbą ji nori susirasti lietuvių įmonėje.
 
Eksperimento, kuris truks keturias savaites, metu dalyviai bendraus su gyvenimo trenere, padėsiančia jiems suprasti, kokio darbo jie nori ir ko siekia gyvenime, taip pat mokysis pasitikėjimo savimi ir kitų darbo paieškoje praversiančių dalykų. Taip pat dalyviai lankys kursus, kurių metu bus mokomi taisyklingai parašyti savo gyvenimo aprašymus bei motyvacinius laiškus ir kaip elgtis pokalbių dėl darbo metu.
 
Visą mėnesį „Tiesos“ žurnalistai seks kiekvieną dalyvių žingsnį, padės jiems ieškoti darbo, pasakos apie jų sėkmes ir nesėkmes ir mėgins įgyvendinti eksperimento tikslą – ne tik padėti susirasti darbą visiems trims dalyviams, bet ir patarti kitiems lietuviams, kuriems vis nesiseka įsidarbinti.

  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vieną vakarą išgėręs elgeta ėjo pro kapines ir įkrito į iškastą duobę.
Kitą rytą pro tą duobę ėjo kitas pagiringas vyriškis, pamatė tą elgetą ir sako:
– Ar tau viskas gerai?
– Gerai, tik šalta.
– Tai kodėl tada atsikasei?