Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-05-01

Gegužės 1-osios šventė ir jos kaina

  
Gegužės 1-osios šventė ir jos kaina Gegužės pirmoji – tarptautinė šventė, įvairiose šalyse minima jau daugiau nei šimtą metų.

Gegužės 1-oji Lietuvoje – laisvadienis. Jau ne pirmus metus tautiečiai šią dieną ilsisi, rengia demonstracijas ir vis diskutuoja, ar ši šventė reikalinga, nes primena sovietinius laikus. Trečiadienio rytą socialdemokratai jau tradiciškai suruošė eitynes Gedimino prospekte, Vilniuje, nuspalvindami sostinės centrą raudonomis vėliavomis.

Tarptautinę darbo žmonių vienybės dieną eisenos dalyviai nuo Seimo patraukė link Baltojo tilto, kur vyks šventinis koncertas. Šventėje buvo įvairių kalbų, tačiau protestai šiemet neorganizuoti. Teigta, kad jų ir taip pakankama, svarbiausia – pati šventė, kuri skirta dirbantiesiems pagerbti.
Iki šiol šią dieną daugiausiai buvo organizuojami mitingai ir protestai, kuriuose tradiciškai buvo peikiama valdžia, jos neteisingi sprendimai darbo žmonių atžvilgiu, bandoma atkreipti dėmesį į skurdą ir neteisybę jautriausiose socialinėse srityse.
 
Nors ši diena jau ne pirmus metus švenčiama ir yra paskelbta valstybine švente, tačiau vis dar kelia nemažos dalies lietuvių nepasitenkinimą, mat šalyje ji visuotinai buvo švenčiama tarybiniais metais. Įvairiose pasaulio šalyse Gegužės 1-oji taip pat minima demonstracijomis ir eisenomis ir švenčiama jau 124 metus.
 
Dienraštis „Lietus rytas“ paskaičiavo, kad Lietuvai kiekviena laisva diena kainuoja apie 400 mln. litų.
 
 
  

Žymos: Šventė, Darbas, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mes išvežame jūsų skalbimo mašiną remontuoti!
– Mama, čia tavęs atėjo!