Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-04-11

Imigrantams vėl griežtinamos pašalpų gavimo taisyklės

  
Imigrantams vėl griežtinamos pašalpų gavimo taisyklės Nuo liepos imigrantai galės prašyti vaiko pašalpos tik išgyvenę šalyje tris mėnesius.

Jungtinės Karalystės vyriausybė pranešė, kad imigrantai iš Europos Sąjungos (ES) nebegalės prašyti vaiko pašalpos vos atvykę į šalį. Taip pat sugriežtintos sąlygos bedarbiams, nekalbantiems anglų kalba, skelbė šalies žiniasklaida.

 Ministrai pranešė, kad blogai anglu kalba kalbantys imigrantai iš ES bus priversti lankyti kalbos mokymo kursus arba neteks pašalpos. Koalicija priėmė įstatymo pataisas, planuotas įvesti dar sausio 1 d., kuomet rumunai ir bulgarai gavo teisę gyventi bei dirbti Jungtinėje Karalystėje.
 
Nuo liepos įsigalios įstatymas, draudžiantis kreiptis dėl vaiko pašalpų neišgyvenus šalyje trijų mėnesių. Taip pat politikai svarsto kaip nutraukti „pašalpų turizmą“ bei sustabdyti pašalpas vaikams, negyvenantiems su tėvais Jungtinėje Karalystėje.
 
Bedarbių taip pat laukia permainos. Nuo balandžio 10 d., jiems nebereikės taip dažnai lankytis Darbo biržoje, mat šis įstatymas mokesčių mokėtojams kasmet kainuoja apie 3 mln. svarų sterlingų.
 
Bedarbiai privalės susikurti darbo paieškų planą bei jį vykdyti individualiai. Nuo balandžio 28 d. anglų kalba nekalbantys ar prastai kalbantys imigrantai bus priversti lankyti šešių mėnesių trukmės kalbos mokymo kursus. Jei pašalpą gaunančio asmens kalbos įgūdžiai bus laikomi kliūtimi rasti darbą, o jis atsisakys mokytis, pašalpa bus nedelsiant nutraukiama.
 
Kalbos mokymas imigrantams įtrauktas į darbo paieškų planą tuomet, kai apskaičiuotos išlaidos Darbo biržose dirbantiems vertėjams. Nacionalinė Darbo birža šiuo metu moka algas apie 400 tūkst. vertėjų, kalbančių daugiau nei 140 kalbų. Dažniausiai bedarbiai prašo slovakų, lenkų ir čekų kalbomis kalbančių vertėjų. Nuo šiol vertėjai bus nemokamai skiriami tik pažeidžiamiems imigrantams, pavyzdžiui, gaunantiems pašalpą dėl ligos, negalintiems dirbti, lankyti mokymo kursų ar rūpintis savimi.
 
  

Žymos: Pašalpos, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja bara Petriuką:
– Jei taip ir toliau mokysies, tavo tėvas pražils!
– Įsivaizduoju, kaip jis apsidžiaugs, – kikena Petriukas. – Juk dabar jis visiškai plikas!