Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-05-29

Įrodyta: optimistai uždirba £2 tūkst. daugiau nei pesimistai

  
Įrodyta: optimistai uždirba £2 tūkst. daugiau nei pesimistai Finansiniu požiūriu labiau apsimoka būti optimistu.
Optimistai per metus uždirba beveik £2 tūkst. daugiau nei cinikai.

Nors cinizmas jau anksčiau buvo siejamas su prasta fizine ir psichine sveikata, tačiau pirmą kartą atrastas ryšys tarp cinizmo ir gaunamo atlyginimo, - skelbė naujienų portalas telegraph.co.uk

Sakoma, kad pesimistai niekada nenusivilia, na, nebent kartais gavus atlyginimą. Mokslininkų atliktame tyrime, per beveik dešimtmetį dalyvavo apie 16 tūkst. žmonių, o jų pesimizmo lygis buvo vertinamas pagal standartinį klausimyną.
Remiantis tyrimo rezultatais, optimistai per metus uždirba beveik £2 tūkst. daugiau nei cinikai. Mokslininkai pastebėjo ženklų pajamų sumažėjimą tuomet, kai asmuo tapdavo skeptiškas ar mažiau motyvuotas. Žmonių, kurie buvo ciniški ir pesimistiški, pajamos nedinėjo. Tuo tarpu tų, kurių požiūris buvo optimistiškas, uždirbdavo maždaug £157 daugiau per mėnesį.
 
„Kol ankstesni tyrimai cinizmą siejo su daugybę įvairių fizinių ir psichinių problemų, dabartinis tyrimas cinizmą tiesiogiai sieja su ekonomine sėkme“, - sakė viena tyrimų autorių, Kelno universiteto mokslų daktarė Olga Stavrova.
 
Pasak mokslininkės, viena iš priežasčių dėl cinikų gaunamų mažesnių atlyginimų yra tai, kad jie nepasitiki kitais ir praleidžia galmybes bendradarbiauti. Jie dažniau galvoja, kad kiti žmonės turi blogų kėslų, rečiau prisijungia prie grupinių darbų ir vengia kitų prašyti pagalbos. Visa tai kenkia jų finansiniam gerbūviui.
 
Sporto psichiatras Steve‘as Petersas teigia, kad neigiamos informacijos valdymas smegenyse yra raktas į sėkmę. Jis sako, kad visi turime tą dalį smegenyse, kuri bando kelią į sėkmę užkirsti neigiamomis mintimis, tingumu ir agresija.
 
„Turi pajausti, kada tu esi pradedamas valdyti blogosios smegenų dalies. Tai galima laiku sustabdyti ir kontroliuoti. Jei pažvelgsite į sėkmingus žmones, jie neieško motyvacijos iš aplinkos, jie ieško įsipareigojimų“, - aiškino S. Petersas.
  

Žymos: Pinigai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl Petraitis taip prabangiai gyvena?

– Todėl, kad trūksta įrodymų.