Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2015-01-05

Ispanai vaduojasi iš bedarbystės grniaužtų

  
Ispanai vaduojasi iš bedarbystės grniaužtų Daugiausiai naujų darbuotojų prireikė aptarnavimo srityje.

Ispanija ir Graikija – tai du Europos Sąjungos (ES) skauduliai, kurie dėl nesibaigiančios ekonominės krizės, politikų ir paprastų mirtingųjų linksniuojami, bene, kiekvieną dieną. Tiesa, šiuo metu ispanai turėtų matyti gerokai ryškesnę šviesą tunelio gale.

Šalyje praėjusiais metais bedarbystė, lyginant su 2013-ųjų metų rezultatu, pastebimai susitraukė. Kaip rašė portalas Telegraph.co.uk, per praėjusius metus bedarbių skaičius sumažėjo daugiau nei 250 tūkst. arba 5,3 proc. Ir tai didžiausias šios armijos sumažėjimas nuo 1999-ųjų, kai Ispanija prisijungė prie euro zonos.
Nedarbas mažėjo ir gruodį. Šventiniu periodu įvairiuose šalies miestuose buvo sukurta daugiau nei 60 tūkst. darbo vietų, o tai gerokai daugiau nei 2013-aisiais tuo pačiu metu. Daugiausiai darbuotojų pasamdyta buvo aptarnavimo srityje. Bedarbystė augo statybų ir pramonės sektoriuose.
 
Ekonomistai vienbalsiai tvirtino, kad tokius rezultatus šaliai pavyko pasiekti ne tik dėl griežtos taupymo politikos, bet ir dėl veiksmingų ekonomikos skatinimo priemonių. Pastaruosius kelis paskutinius ketvirčius Ispanijos ekonomika iš lėto, bet užtikrintai, stiebėsi į viršų. Prognozuojama, kad 2015-aisiais bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 1,6 proc.
 
 
  

Žymos: Nedarbas, Ispanija, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentams uždavė parašyti trumpą frazę kurioje būtų religija, seksas ir paslaptis.
Dešimtuką gavo studentė, parašiusi: „O Dieve, aš laukiuosi ir net nežinau nuo ko“.