Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-04-01

Ispanijos emigrantai nusitaikė į Velsą

  
Ispanijos emigrantai nusitaikė į Velsą Ispanų emigrantai traukia į Velso sostinę.

Dėl didžiulės bedarbystės vis daugiau ispanų plūsta į Jungtinę Karalystę, o paskutiniuoju metu ryškėja ir naujos ispanų migracijos kryptys Britanijos viduje. Ispanijos emigrantai pamėgo Velso sostinę Cardiffą, kur jų bendruomenė paskutiniaisiais metais pradėjo augti kaip ant mielių, pranešė BBC.

Šiuo metu Ispanijoje bedarbystės lygis siekia 26 proc., o jaunimo grupėje iki 25 metų bedarbystė milžiniška – 55 proc. Ypač su darbo stygiumi susiduria jauni profesionalai , kuriems surasti bet kokį darbą gimtojoje šalyje atrodo nebeįmanoma. Tuo tarpu britai skaičiuoja, kad praėjusiais metais ispanams suteikė 30 tūkst. socialinio draudimo numerių, o tai net ketvirtadaliu daugiau nei 2011 metais.
BBC žurnalistų kalbinti ispanai, kurie neseniai įsikūrė Cardiffe, vienabalsiai tvirtino, jog iš savo šalies buvo priversti išvažiuoti dėl beviltiškos situacijos Ispanijos darbo rinkoje. Jie teigė netikintys, jog reikalai artimiausiu metu tėvynėje pasitaisys, todėl savo planus kol kas kuria Jungtinėje Karalystėje.
 
Pasak pašnekovų, nors namo ateityje norėtųsi grįžti, kol kas gyvenimui jie pasirinko Velso sostinę, kuri juos patraukė jaukumu ir aplinkinių draugiškumu. Anot jų, surasti nekvalifikuoto darbo čia kol kas atrodo nesunku, todėl ispanų bendruomenė tik plečiasi.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Emigracija, Bedarbystė, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“