Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   metro.co.uk   |   2015-11-11

Išsiaiškinta, kodėl moterys uždirba mažiau

  
Išsiaiškinta, kodėl moterys uždirba mažiau
© google.com
Moterys uždirba mažiau, nes per mažai rizikuoja.
Moterys nėra pigi darbo jėga ir už padarytą darbą – ne retai net geriau nei vyro – joms turi būti deramai atlyginta.

Naujausiais tyrimų duomenimis, moterys uždirba mažiau nei vyrai, nes yra nepakankamai konkurencingos, - pranešė naujienų portalas metro.co.uk.

Trys profesoriai iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų: Kolumbijos, Northwesterno ir Čikagos, atliko tyrimą ir paprašė 400 pirmosios pakopos studentų konkuruoti azartinių lošimų stiliaus žaidime.
Studentai galėjo laimėti $4 (£2,60) už kiekvieną teisingai atsakytą klausimą, arba $16 (£10,50), tačiau pasirinkus šį variantą, jie turėjo aplošti visus kitus savo grupės narius.
 
Kaip ir tikėtasi, net 60 proc. tyrime dalyvavusių vyrų pasirinko konkurencingesnį variantą. Tyrimą atlikusių profesorių komanda išsiaiškino, jog tie, kurie daugiau rizikavo, išlošė daugiau už tuos, kurie pasirinko saugesnį žaidimą.
 
Tai paaiškina skirtumus tarp lyčių. Vyrai mėgsta labiau rizikuoti ir nebijo jiems mestų iššūkių, todėl kompanijoms iš jų naudos kur kas daugiau. Nustatyta, kad konkuruoti galintys asmenys gauna didesnį atlyginimą bei užima geresnes pozicijas darbe.
 
Moteriškosios lyties atstovės gautais tyrimų rezultatais neliko sužavėtos. Dvi reklamos srityje dirbančios moterys, Sali Horsey ir Zoe Nash, sugalvojo išlyginti lyčių skirtumą, sukurdamos nuolaidų kortelę moterims.
Ši kortelė kompensuos daugelį išlaidų pradedant maistu, baigiant viešuoju transportu, nes moterys dirbdamos tiek pat, kiek ir vyrai, gauna kur kas mažesnį atlyginimą. Taip aprašoma moterims skirtoje nuolaidų kortelėje.
 
Kad ir kaip bebūtų apmaudu, kortelė nėra tikra, visa tai tiesiog pašaipi, tačiau galinga žinutė, kuria norima pasakyti jog moterys nėra pigi darbo jėga ir už padarytą darbą – ne retai net geriau nei vyro – joms turi būti deramai atlyginta.
 
 
  

Žymos: Atlyginimas, Lytis, Skirtumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.