Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2017-11-24

Katastrofiška padėtis - laukia ilgiausias per 60 metų gyvenimo lygio smukimas

  
Katastrofiška padėtis - laukia ilgiausias per 60 metų gyvenimo lygio smukimas
© Jason Hawkes Twitter
Gyventojų pajamos akivaizdžiai mažės.
Didžiosios Britanijos gyventojų pajamos realiąja išraiška sumažės 3,1 procento.

Jeigu biudžeto projekte pateiktos ekonominės prognozės pasitvirtins, Didžiosios Britanijos piliečių lauks ilgiausias per mažiausiai 60 metų nuoseklaus gyvenimo lygio smukimo laikotarpis.

Tokiu atveju realiosios britų pajamos į 2008 metais pasiektą aukščiausią lygį vėl pakils ne anksčiau 2025 metų, rodo tyrimų organizacijos „Resolution Foundation“ atlikta analizė.
Kiek anksčiau Didžiosios Britanijos biudžeto atsakomybės biuras (OBR) pablogino šalies ekonomikos augimo artimiausiais metais prognozes. Taip pat buvo sumažintos darbo našumo augimo prognozės.
 
Pagal naujuosius įverčius, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) 2017 metais padidės 1,5 proc., o ne 2 proc., kaip buvo prognozuota kovo mėnesį, pareiškė šalies iždo kancleris Philipas Hammondas, kalbėjęs parlamente.
 
2018 metais prieaugis sieks 1,4 proc., o 2019 metais – 1,3 procento. Anksčiau buvo prognozuotas atitinkamai 1,6 ir 1,7 proc. augimas.
 
Taip pat manoma, kad po 2020 metų BVP augimo tempas vėl ims spartėti ir 2022 metais pasieks 1,6 procento.
 
Jeigu ekonomikos augimas sulėtės, kaip prognozuoja OBR, tai turės niūrių pasekmių Didžiosios Britanijos namų ūkiams, pažymi „Resolution Foundation“ ekspertai.
 
„Nors pasekmės valstybės finansams bus sunkios, prognozė dėl piliečių finansų yra dar prastesnė, – pareiškė organizacijos vadovas Torstenas Bellas (Torstenas Belas). – Mūsų metinės pajamos iki 2022 metų pradžios bus maždaug 540 svarų (718 JAV dolerių) mažesnės negu buvo tikėtasi, o darbo užmokesčio dydis prieš krizę buvusius lygius pasieks ne anksčiau kito dešimtmečio vidurio.“
„Resolution Foundation“ skaičiavimais, nuo 2015 metų pabaigos iki 2022 metų pavasario vidutinės disponuojamosios Didžiosios Britanijos gyventojų pajamos realiąja išraiška sumažės 3,1 procento.
 
Prognozuojamą gyvenimo lygio smukimą lems numatomas darbo užmokesčio augimo tempo lėtėjimas. Iš naujausių OBR vertinimų matyti, kad iki 2022 metų pradžios vidutinis metinio darbo užmokesčio lygis realiąja išraiška bus 1 tūkst. svarų mažesnis negu buvo tikėtasi kovo mėnesį.
 
  

Žymos: Ekonomika, Krizė, Pajamos, JK

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja:
- Šiandien mes mokysimės veiksmažodžių asmenavimo. Asmenuosim
veiksmažodį „dainuoti". Petriuk, jeigu tu dainuoji, kaip tu pasakysi?
- Aš dainuoju.
- Teisingai. O jei dainuoja tavo sesuo?
- Nutilk, gyvate.