Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-01-18

Kokios yra jūsų teisės, jei dėl prastų oro sąlygų nusprendėte neiti į darbą?

  
Kokios yra jūsų teisės, jei dėl prastų oro sąlygų nusprendėte neiti į darbą?
© Pixabay.com


Per ateinančias kelias dienas JK iškris nemažai sniego, praneša meteorologijos tarnybos. Dėl jo kai kurias darbovietes pasiekti gali tapti itin sudėtinga. Štai kodėl svarbu žinoti, kokios yra jūsų teisės, kalbant apie ėjimą į darbą sudėtingomis oro sąlygomis.

Jei jūsų vaiko mokykla dėl sudėtingų oro sąlygų yra uždaryta, jūs galite pasiimti nemokamų atostogų, kad pasirūpintumėte savo vaiku.
„Jei dėl tam tikrų sąlygų jūsų vaikas gali likti vienas namuose, nepavyko rasti žmogaus, kuris jį prižiūrėtų, taip pat užsidarė mokykla ar darželis, jūs turite teisę pasiimti nemokamų atostogų tiek, kiek reikia. Tiesa, šis laikas neturėtų būti skiriamas vaiko priežiūrai. Per tą laikotarpį jūs turėtumėte suorganizuoti, kas prižiūrės vaiką“, – Metro.co.uk sakė Laura Kearsley, įdarbinimo specialistė.
 
Taip pat daugelis darbdavių turėtų leisti darbą atlikti iš namų, jei tai padaryti įmanoma.
 
Jei į darbą negalite atvykti dėl blogų oro sąlygų, atminkite – darbdavys neprivalo jums už tai mokėti. Dažniausiai pats darbuotojas turi rasti būdą, kaip atvykti į darbą. Jei jis nepasirodo, darbdavys turi teisę nemokėti už praleistą darbo dieną.
 
Tačiau yra išimtis. Jei transportą į darbą parūpina pats darbdavys ir jis dėl kažkokių priežasčių neatvyksta, vėluoja, yra atšauktas, darbdavys privalo sumokėti už pilną darbo dieną.
„Svarbu atminti, kad jūsų darbdavys neturėtų jūsų versti atvykti į darbą, jei oro sąlygos yra itin sudėtingos ir nėra jokio kito saugaus būdo į jį atvykti“, – tęsė L. Kearsley.
 
Jei dėl blogo oro jūsų darbovietė nusprendė tą dieną nedirbti, darbdavys už praleistą dieną mokėti privalo. Tiesa, jis gali prašyti jūsų tą dieną padirbėti iš namų, žinoma, jei tai leidžia profesija.
 
Jei jūs esate pasirašę nulio valandų darbo sutartį arba jūsų darbdavys pagal sutartį gali neleisti jums dirbti, mokėti už tas dienas jis neprivalo.
 
Atminkite, jūsų darbdavys privalo užtikrinti saugią darbo aplinką. Jei jūsų darbas yra lauke, turėtų būti imtasi papildomų priemonių slidžiai dangai panaikinti, o biuruose ir kitose patalpose, pasak sveikatos organizacijų, turėtų būti pastovi mažiausiai 16 laipsnių Celsijaus temperatūra. Jei dirbate fizinį darbą, patalpose neturėtų būti šalčiau, nei 13 laipsnių Celsijaus.
 
Jei savo viršininkui pranešėte, kad dėl prastų oro sąlygų neateisite į darbą, jis turi teisę jums už tą dieną nemokėti.
 
  

Žymos: Darbas, darbo teisės, oro sąlygos, pavojingos oro sąlygos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...