Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2013-05-03

Kur kreiptis, jei pažeidžiamos teisės gyvenant kitoje ES šalyje?

  
Kur kreiptis, jei pažeidžiamos teisės gyvenant kitoje ES šalyje?

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Teisių pažeidimai ypač aktualūs kitose ES šalyse gyvenantiems lietuviams. Teisines konsultacijas ES klausimais teikiančios tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ specialistė Ingrida Ilgauskienė pastebėjo, kad emigrantai kartais būna išnaudojami. Pavyzdžiui, su lietuviais nesudaromos darbo sutartys, jiems nesumokami atlyginimai, pasitaiko, kad neperspėjus iš anksto žmonės atleidžiami iš darbo, jiems nesuteikiamos socialinės garantijos.
„Lietuviai yra teisiškai raštingi, žino savo teises, daugiau ar mažiau jas gina. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai būna sunku net patarti. Jeigu žmogus nepasirašo teisinių dokumentų, darbo sutarties, kas užtikrins jo teises?“, – kalbėjo I. Ilgauskienė.
 
„SOLVIT“ centro duomenimis , 2012 m. daugiau nei trečdalis gautų Lietuvos piliečių skundų buvo dėl teisės laisvai judėti ir gyventi ES teritorijoje, vizų suteikimo trečiosios šalies pilietybę turintiems šeimos nariams. Žmonės taip pat kreipėsi dėl socialinės apsaugos, profesinės kvalifikacijos ir vairuotojo pažymėjimo pripažinimo, mokesčių, muitų, prekių ir paslaugų teikimo kitoje ES šalyje.
 
Daugiau apie tai, kokias teises turime ir kur kreiptis pagalbos gyvenant kitoje ES šalyje, žiūrėkite „Sėkmės recepto“ video seminare žemiau:

  

Žymos: Darbas, Žmogaus teisės, Emigracija, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.