Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-11-15

Londone be anglų kalbos testo negaus licencijos

  
Londone be anglų kalbos testo negaus licencijos
© Wikipedia nuotr.
Naujas reikalavimas bus taikomas tik privačiai paslaugas teikiantiems taksistams.
Neišlaikius testo su licencija teks atsisveikinti.

Taksi paslaugas Londone privačiai teikiantys vairuotojai nuo šiol norėdami tęsti savo veiklą susidurs su naujove – bus vertinamos jų anglų kalbos žinios.

Ši naujovė jau sukėlė Jungtinės Karalystės sostinės taksistų įniršį ne tik dėl pačio kalbos žinių vertinimo, kuris bus privalomas, bet ir jo kaina – 180 svarų sterlingų. Patikrinimą sudarys užduotis raštu ir žodžiu, jo neišlaikiusiems taksistams teks atsisveikinti su šią veiklą leidžiančia licenciją.
Naujas reikalavimas bus taikomas tik privačiai paslaugas teikiantiems ir bendrojo išsilavinimo įrodymų neturintiems taksistams. Naujovę įdiegusios valstybės įstaigos „Londono transportas“ („Transport of London“, TfL) atstovė tvirtino, jog anglų kalbos įgūdžiai patikrinimas yra viena iš priemonių keleivių saugumui.
 
„Bendravimas su keleiviu tinkamo lygio anglų kalba yra būtina priemonė norint užtikrinti saugumą: juk kyla klausimų dėl kelionės tikslo, kainos, maršruto. Reikia ir gerai skaityti – tai būtina siekiant tinkamai suprasti saugumo ir su kelione susijusią informacija“, – būtinybę aiškino TfL taksi padalinio vadovė Helen Chapman.
 
Naujoji tvarka itin supykdė Londone gimusius ir visą gyvenimą sostinėje praleidusius taksistus.
 
„Tai nesąmonė. Galima suprasti šį reikalavimą ne JK gimusiems taksistams, bet vietiniams… Gimiau ir užaugau Londone, gal aš ir nemoku tobulai anglų kalbos gramatikos, bet puikiai pažįstu miestą. Bet, užuot dirbęs, privalėjau imti laisvą pusdienį, rašyti esė apie sniegą ir dar už tai susimokėti beveik 200 svarų sterlingų“, – piktinosi 52 metų taksistas iš Kingstono Steve’as Garelickas.
 
 
  

Žymos: Anglų kalba, Testas, Londono taksi, licencijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tas nemalonus jausmas, kai vakare pareini namo, o internete – nieko naujo, nes viską jau peržiūrėjai darbe...