Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-03-12

Mokantiems kalbų – daugiau darbo

  
Mokantiems kalbų – daugiau darbo Specialistai neabejoja, kad darbo lengviausiai suras mokantys daugiausiai kalbų.

Britanijoje ir jos sostinėje Londone vis daugėjant kitataučių, kuriems anglų kalba nėra gimtoji, lingvistikos ekspertai sako, kad ateityje kalbėjimas keliomis kalbomis neabejotinai užtikins geresnes darbo galimybes, pranešė Standard.co.uk.

Anot specialistų, vaikai besimokantys tik anglų kalbos, ateityje susidurs su ypač didele daugiakalbių konkurencija dėl darbo vietų, nes šiuolaikiniame kosmopolitiškame pasaulyje kalbėti tik viena kalba nebepakanka. Prie situacijos pagerinimo kol kas neprisideda ir švietimo sistema, nes šiuo metu Anglijos mokyklose užsienio kalbų mokymasis nėra privalomas.
Pavyzdžiui, kaip parodė 2011 m. Britanijos visuotinio surašymo duomenys, šiuo metu Londone gyvena net 22 proc. (1,7 mln.) žmonių, kuriems anglų kalba nėra pagrindinė jų vartojama kalba. Antrąją vietą po anglų užėmė lenkų kalba, kuria kalba vienas iš 50 Londono gyventojų. Apskritai, Londonas tampa poliglotų miestu, kur šeimose ne retai vartojamos net trys kalbos.
 
Devyani Sharma, vyresnioji lingvistikos dėstytoja „Queen Mary“ universitete, sakė neabejojanti, kad darbo rinkai migruojant iš rytų į vakarus, Britanijoje atsiras vis daugiau žmonių kalbančių keliomis kalbomis, kurie sudarys nemenką konkurenciją vietiniams gyventojams, mokantiems tik anglų kalbą. Anot specialistės, Britanijos ekonomikai vystant vis stipresnius ekonominius ryšius su Rytų valstybėmis, daugiakalbių specialistų poreikis tik didės.
 
 
  

Žymos: Darbas, Lietuviai užsienyje, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Lėktuvas. Papūga sėdi ir rėkia:
- Stuardese, višta tu, viskio man!
Stiuardesė atneša. Papūga vėl rėkia:
- \"Viešalka\" dar viskio!
Stiuardesė atneša. Šalia sėdi keleivis ir galvoja: \"O ką, aš durnesnis?\"
Ir ima rėkti:
- \"Mažule\", alaus nepamiršk!
Stuardesei trūksta kantrybė, ji pasiskundžia pilotui. Pilotas nutaria juos abu išmesti. Prie atidaryto liuko papūga sako:
- Kaip nemokantis skraidyti, tu per daug išsidirbinėji...