Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-09-11

Naujas įstatymas: už kelionę į darbą turėtų būti mokama

  
Naujas įstatymas: už kelionę į darbą turėtų būti mokama
© Flikcr.com
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
Naujas įstatymas padėtų labiau rūpintis darbuotojų saugumu, taip pat būtų aiškiau apibrėžti, kiek valandų darbuotojas dirba, kiek pertraukų turi, kiek atostogų jam priklauso.

Pasak naujienų portalo bbc.co.uk, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (angl. European Court of Justice) siūlo įvesti naują įstatymą, kurio dėka, laikas, praleistas keliaujant į darbo susitikimus turėtų būti priskaičiuojamas darbo valandoms.

Tiesa, jei esate laisvai samdomas darbuotojas (angl. self employed) - jums ši taisyklė negaliotų.
Iki šiol daugybei skirtingų profesijos atstovų, keliavimas į darbą nebuvo priskaičiuojamas prie darbo valandų. Tai reiškia, kad slaugėms, dujų tarnybos darbuotojams ir kitiems profesijų atstovams, darbo sąlygos gali pagerėti: darbdaviai galimai planuos jų dienotvarkę skirdami darbo vizitus netoli darbuotojo gyvenamosios vietos, ar priskaičuojant keliavimo laiką, o tai reiškia, kad atlyginimai didės.
 
Advokatas Irwinas Mitchellis BBC teigė: „Tūkstančiams darbuotojų Jungtinėje Karalystėje darbo sąlygos gali pasikeisti. Naujas įstatymas padėtų labiau rūpintis darbuotojų saugumu, taip pat būtų aiškiau apibrėžti, kiek valandų darbuotojas dirba, kiek pertraukų turi, kiek atostogų jam priklauso.“
 
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas taip pat bandys užtikrinti, kad Europos Sąjungos darbuotojai nedirbtų daugiau nei 48 valandų per savaitę.
 
Teisės advokatės Caspar Glyn manymu, nauji įstatymai gali sukelti darbuotojų, uždirbančių minimalų valstybinį atlyginimą sujudimą. Žmonės uždirbantys minimalias sumas, tikėtina, sieks gauti papildomų pinigų už keliavimą į darbą.
Visgi C. Glyn pranešė, kad naujas įstatymas galios tik tiems, kuriems tai tikrai priklauso, nepriklausant nuo atlyginimo dydžio.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Atlyginimas, Darbo sąlygos, Keliavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vedybinis šampanas: vyras geria, žmona putoja…