Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sigita Limontaitė   |   2012-05-14

Nebenoriu būti bedarbis: susitikimas su gyvenimo treneriu 

  
Nebenoriu būti bedarbis: susitikimas su gyvenimo treneriu A.Kučinskienės teigimu, kiekvienas žmogus turi susirasti darbą atitinkantį jo gyvenimo viziją

Ieškant darbo svarbu suvokti, ar jis tinka ieškančio žmogaus asmenybei. Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviai paieškas pradėjo ne bandydami išsiųsti kuo daugiau gyvenimo aprašymų per vieną dieną, o keldami sau tikslus ir ieškodami priemonių jiems pasiekti.

Aleksandrą, Giedrę ir Algimantą konsultavo gyvenimo trenerė  Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“. Po pirmųjų pokalbių su dalyviais A.Kučinskienė apibendrino konsultacijų rezultatus. 
Gyvenimo trenerė pastebėjo visus dalyvius vienijantį ryšį – visi jie ieško darbo, kokio jiems anksčiau neteko dirbti Jungtinėje Karalystėje, jiems visiems tai yra perėjimas į naują darbo sritį. Specialistė atkreipė dėmesį, kad Aleksandra, Giedrė bei Algimantas – atkaklūs nepaisant to, kad kai kurie iš jų norimo darbo ieško jau senokai. Į susidariusią problemą jie žiūri kūrybiškai ir bando surasti kelius, kurie padėtų pasiekti tikslą. „Jiems reikia padirbėti ties aiškiu suvokimu, kokį konkrečiai darbą jie norėtu dirbti; stipriųjų savybių bei įgūdžių žinojimu ir panaudojimu” – sakė A. Kučinskienė.
 
 
Gyvenimo trenerė teigė, kad labai svarbu ieškant darbo neišklysti iš savo vertybių sistemos, darbas taip pat turi eiti ranka rankon su mūsų ateities vizija bei planais. Taigi kaip vieną iš užduočių visi dalyviai turėjo parašyti savo gyvenimo Jungtinėje Karalystėje viziją ir surasti trokštamo darbo vietą toje vizijoje. Atlikdami užduotį dalyviai turėjo sugalvoti ir parašyti, kokį tolimesnį savo gyvenimą įsivaizduoja, kokią vietą jame užims darbas. Sudarant savo ateities planą dalyviams buvo itin svarbu paminėti - kokioje įmonėje jie nori dirbti, kada tiksliai pradės joje dirbti, kokios bus jų pareigos, kokią algą gaus, kiek valandų per savaitę dirbs ir panašiai. A. Kučinskienės manymu, kuo smulkesnė ir detalesnė bus vizija, tuo greičiau žmogus pasieks savo tikslą.
 
Gyvenimo trenerė, toliau bendraudama su eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviais, padės kiekvienam iš jų susidaryti konkrečią darbo paieškos taktiką. „Visų dalyvių asmenybės skirtingos, tai reiškia, kad ir darbo paieška turi būti skirtinga. Jų elgesys darbo pokalbių metu akivaizdžiai skirsis, tad jiems pirmiausia reikia atsižvelgti į savo asmenybę, bendravimo įgūdžius ir tik tuomet tikėtis, kad pokalbiai dėl darbo bus sėkmingi“, – „Tiesai" sakė A. Kučinskienė.
Trenerės teigimu, nereikia tikėtis, kad visi žmonės darbo pokalbiuose elgsis panašiai. Vadovai, priimantys darbuotojus dažniausiai turi žinių apie asmenybės tipus ir pažįsta kandidatą jau po keleto pirmų klausimų. Todėl kiekvienam žmogui prieš einant į darbo pokalbį reikia jam pasiruošti pagal savo asmenines savybes bei susikurtus tikslus.
 
***
 
Informacija apie gyvenimo
.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Iš karto po vestuvių mano žmona pradėjo svaidyti į mane visokiausius daiktus, – pasakoja sutuoktinis teismui.
– Kiek laiko jūs vedę?
– Penkiolika metų.
– Tačiau jūs skundžiatės tik dabar?
– Taip, nes tik praėjusią savaitę ji pirmą kartą pataikė.