Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Reklama   |   2013-05-24

Nebrangios studijos ir geresnis darbas – neišnaudotas lietuvių šansas D. Britanijoje

  
Nebrangios studijos ir geresnis darbas – neišnaudotas lietuvių šansas D. Britanijoje

Ne vienas lietuvis, atvykęs į Jungtinę Karalystę, griebiasi pirmo pasitaikiusio darbo, kuris dažnai neatitinka jo kvalifikacijos ir ilgam nugramzdina viltį dirbti mėgstamą ir gerai apmokamą darbą. Dar nedaugelis žino, kad Europos Sąjungos piliečiai, pragyvenę Jungtinėje Karalystėje 2–3 metus, gali gauti valstybinę lengvatinę paskolą ir stipendijas studijoms, kurios atvers duris į geriau apmokamą ir mėgstamą darbą.

Jelena Kandratavičienė, šiuo metu konsultuojanti visus, norinčius mokytis Londono koledžuose, iš savo patirties prisimena, kaip atvykus gyventi į Jungtinę Karalystę niekam nerūpėjo jos pačios Lietuvoje ir Airijoje jau įgytas išsilavinimas ir ji negalėjo siekti kvalifikuoto darbo. Moteris karjeros laiptais D. Britanijoje pradėjo kopti tik baigusi vietinius universitetus, o dabar savo įgytą patirtį, įkūrusi įmonę „Excellent Solutions 4 Life Ltd“, mielai perduoda pasiryžusiems mokytis ir gauti geriau apmokamą darbą D. Britanijoje.
Pasak „Tiesos“ kalbintos pašnekovės, lietuviai dažnai net nežino apie ypač patrauklias sąlygas studijuoti Jungtinėje Karalystėje, kurias turi visi Europos Sąjungos piliečiai. Tautiečiai dažnai praleidžia progą pigiai įgyti išsilavinimą, įdomią specialybę ir užsitikrinti geresnį darbą. Jau pradėjus studijuoti čia dažnai suteikiama galimybė padirbėti pagal specialybę, o vėliau tokia praktika neabejotinai užtikrina geresnius šansus susirasti patrauklesnį ir gerai apmokamą darbą.
 
Gauti finansavimą studijoms – paprasta
Nepriklausomai nuo amžiaus (ypač skatinami ir vyresni žmonės), kiekvienas, išgyvenęs Jungtinėje Karalystėje ne mažiau kaip 2–3 metus ir turintis mokyklos baigimo atestatą (12 metų) ar atitinkamos darbo patirties, gali aplikuoti dėl valstybinės paskolos studijoms, kuri suteikiama ypač palankiomis sąlygomis. Dėl lengvatinės paskolos taip pat gali kreiptis ir mažiau metų Jungtinėje Karalystėje gyvenę Europos Sąjungos piliečiai, jei jau yra šioje šalyje dirbę bent pusę metų – į kiekvieną situaciją atsižvelgiama individualiai.
 
Studento paskola grąžinama išsimokėtinai baigus studijas, jei metinis atlyginimas siekia 21 tūkst. svarų – tuomet automatiškai iš Nacionalinio draudimo (National Insurance) kas mėnesį išskaičiuojama paskolos įmoka. Jei atlyginimas sumažėja, paskolos grąžinimas atitinkamai tam laikui sustabdomas. Taip pat galima kreiptis ir dėl paskolos pragyvenimo išlaidoms. Jos dalis yra skiriama kaip negrąžintina stipendija, o kita dalis turi būti vėliau grąžinta.

Studijos lengvai suderinamos su darbu
Nusprendusiems studijuoti koledže nereikia baimintis, jog teks atsisakyti darbo ar laikyti sunkius egzaminus. Studijos trunka dvejus metus, 2–3 pilnas darbo dienas per savaitę, priklausomai nuo studijų krypties, tad tvarkaraštį galima lengvai derinti su darbu. Visas studijų procesas yra pagrįstas nuolatiniu užduočių atlikimu, todėl sunkūs teoriniai egzaminai semestro pabaigoje nėra laikomi.
Nusprendusieji studijuoti koledže gali rinktis šias specialybes: informacinių technologijų, sveikatos ir socialinės rūpybos, verslo, laisvalaikio ir turizmo, viešbučių administravimo. Norint įstoti pakanka turėti tik mokyklos baigimo atestatą ar konkrečios srities darbinės patirties. Tuomet koledže laikomas paprastas anglų kalbos testas ir dalyvaujama stojamajame interviu.
 
Baigus dvejų metų studijas galima toliau tęsti mokslus ir įgyti bakalauro laipsnį arba iškart dirbti pagal įgytą specialybę, ar net pradėti savo verslą.
 
Privačiame koledže dirbusi studijų programų vadove ir iki šiol dirbanti dėstytoja J. Kandratavičienė įsteigė savo įmonę norėdama tautiečiams padėti įgyti geresnę kvalifikaciją. Per konsultacijas išsirinkę studijų kryptį ir koledžą klientai yra palydimi ir į stojamąjį egzaminą.
 
J. Kandratavičienė skatina ir jaunas mamytes apsvarstyti studijų galimybę, nes valstybė studijuojančias mamas remia papildomai – joms gali būti skiriama išmoka vaiko priežiūros išlaidoms studijų metais padengti. Taip pat svarbu žinoti, kad visi stacionaro studijų (Full-Time) studentai atleidžiami nuo konsulinių mokesčių (Council Tax) ir gauna nuolaidas viešajam transportui.
Stojimo ir finansavimo klausimais lietuvių ir rusų kalba konsultuoja „Excellent Solutions 4 Life Ltd“.
Tel. 075 0308 0699
  

Žymos: Mokslas , Darbas Anglijoje, Studijos Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Minutės trukmė priklauso nuo to, kurioje tualeto durų pusėje būsi...