Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-10

Netikėtas sandoris JK versle, kvepalų gigantą gelbės sportas

  
Netikėtas sandoris JK versle, kvepalų gigantą gelbės sportas
© airbusky flickr.

Mažmeninės prekybos grupė „Sports Direct” penktadienį paskelbė įsigijusi sunkumų slegiamą Didžiosios Britanijos universalinių parduotuvių tinklą „House of Fraser“, kuris vos prieš kelias valandas pareiškė, jog prašys paskirti administratorius.

„Sports Direct International“ skelbia apie „House of Fraser“ verslo ir turto įsigijimą iš „House of Fraser Limited“ administratorių ... už 90 mln. svarų (100 mln. eurų) grynaisiais“, – pranešė grupė per Londono vertybinių popierių biržą.
Grupė įsigijo „House of Fraser“ parduotuves Didžiojoje Britanijoje, prekės ženklą ir visas akcijas.
 
Apie įsigijimą buvo paskelbta praėjus vos kelioms valandoms po to, kai „House of Fraser“ pranešė, jog prašys paskirti administratorius, nes diskusijose su suinteresuotais investuotojais ir pagrindiniais kreditoriais nepavyko rasti tinkamo sprendimo.
 
Kinų konglomerato „Sanpower“ kontroliuotas prekybos tinklas tuomet pridūrė, jog administratoriais prašys skirti „Ernst & Young“.
 
Jeigu prekybos tinklas žlugtų, darbo netektų 17,5 tūkst. žmonių.
Praėjusią savaitę „House of Fraser“ pranešė, jog negaus investicijos, kurią anksčiau pasiūlė Londono žaislų mažmenininkės „Hamleys“ Kinijos savininkas, ir ieško naujo gelbėtojo.
 
Birželį „House of Fraser“ paskelbė, jog uždaro 31-ą iš 59 parduotuvių Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje.
 
Restruktūrizavimo įmonė ėmėsi po to, kai sutiko „Hamley“ valdančiai Kinijos „C.banner International Holdings“ parduoti 51 proc. savo akcijų už 70 mln. svarų (79 mln. eurų).
 
Tačiau „C.banner“ vėliau pareiškė, jog, kritus Kinijos įmonės akcijų kursui, įgyvendinti sandorį būtų „nepraktiška ir nepatartina“, ir jį atšaukė.
 
Daugiau kaip pusantro amžiaus istoriją turintis „House of Fraser“ ant žlugimo ribos atsidūrė dėl aršios konkurencijos su elektroninėmis parduotuvėmis, kylančių palūkanų normų ir namų ūkių pastangų taupyti šalyje tvyrant neapibrėžtumui dėl „Brexit“.
 
  

Žymos: Verslas, Sportas, JK, Kvepalai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas rašo tarnybinį prašymą vyriausiojo komisaro vardu:
„…dėl sunkios materialinės padėties prašyčiau jūsų išduoti radarą ir pervesti mane į Kelių policijos policininko pareigas…“