Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-09-25

Nežinomybėje atsidūrę bankai nieko gero nežada

  
Nežinomybėje atsidūrę bankai nieko gero nežada
© Flickr.com nuotr.
Londono Sityje veikiantys bankai nori informacijos, kitaip žada trauktis.
Bankininkai ne pirmą kartą perpėjo britų valdžią, jog pablogėjus sąlygoms persikels kitur.

Londone įsikūrę galingiausi pasaulio finansų rinkos žaidėjai reikalauja Jungtinės Karalystės vadovų aiškumo dėl ateities, kitaip dar kartą priminė apie planus trauktis iš salos į žemyninę Europą.

Besiruošdama deryboms su Europos Sąjunga JK neatskleidžia savo kozirių, tačiau aiškumo iš šalies valdžios reikalauja finansų sektoriaus milžinai, kurių atstovybės įsikūrusios Londone ir čia sukuria tūkstančius darbo vietų bei sukuria milijardais skaičiuojamą pridėtinę vertę.
Šią savaitę tokių tarptautinių ir įtakingų bankų kaip „Goldman Sachs“, „Morgan Stanley“ ir „BlackRock“ atstovai susitiko su Niujorke viešinčia JK premjere Theresa May ir dar kartą klausė jos, ko galima tikėtis iš britų kitais metais prasidedančiose derybose su ES dėl pasitraukimo iš bendrijos.
 
Politikė neatskleidė detalių, bet atsakė, kad bus siekiama apginti nacionalinius interesus.
 
Tuo tarpu bankininkams detalės svarbios planuojant artimiausią ateitį, mat Londono atstovybėse dirba nemažai užsieniečių. Jeigu užsispyrę britai išsireikalaus migracijos apribojimus, Europa jiems gali atsakyti kitais apribojimais, kurie gali daryti įtaką bankams, kurie Londone įsikūrė dėl didžiulės ir pelningos Europos rinkos.
 
Jie jau anksčiau perpėjo britų valdžią, jog pablogėjus sąlygoms persikels į kitus ES miestus – Paryžių, Frankfurtą ar kitur.
Jungtinėje Karalystėje finansinis sektorius sukuria apie 8 proc. viso bendrojo vidaus produkto, 2014 metais į ekonomiką jis įliejo apie 126 milijardus svarų sterlingų.
 
  

Žymos: Bankai, finansų sektorius, brexit, Theresa May, London City

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį. „Su ja jūs iš karto atjaunėjote 20 metų“, – giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
– Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.