Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   thelocal.no   |   2014-01-07

Norvegijos darbdaviai pirmenybę teikia vietiniams

  
Norvegijos darbdaviai pirmenybę teikia vietiniams  Norvegija – imigrantams išlieka patraukliausia Skandinavijos šalimi.

Norvegija – viena patraukliausių darbo rinkų emigrantams visoje Skandinavijoje, bet tai nereiškia, kad darbą šioje šalyje susirasti paprasta. Remiantis Bergeno universiteto atlikta studija, norvegai darbdaviai yra nacionalistai ir dažnai pirmenybę teikia savo tautiečiams, net jeigu užsieniečiai ir gerokai profesionalesni.

 Portalas thelocal.no pateikia savo įžvalgas ir patarimus, kurie turėtų padėti lengviau susirasti norimą ir gerai apmokamą darbą. Kelios pagrindinės taisyklės yra šios: pirmiausia, reikia ne tik dirbti gerokai daugiau ir geriau nei vietiniai, bet ir kuo greičiau integruotis, antra taisyklė, kuriai netaikomos jokios išimtys norint daryt karjerą vienoje Skandinavijos šalių, – tobulos norvegų kalbos žinios.
Leidimai ir prievolės
Visi Europos Sąjungos piliečiai, kurie nori dirbti ir gyventi Norvegijoje ilgiau nei tris mėnesius, turi užsiregistruoti policijoje, tačiau jokių kitų leidimų gauti nereikia. Registruojantis reikės pateikti galiojantį asmens dokumentą, nurodyti gyvenamosios vietos adresą Norvegijoje, taip pat pristatyti ir įrodymus apie turimą darbą. Tai reikalinga tam, kad būtų kuo mažiau gyvenančių iš pašalpų.
 
Visi dirbantieji Norvegijoje moka mokesčius ir sveikatos draudimą. Tad reikia pasirūpinti taip vadinama “mokesčoių kortele”, kuri darbdaviams parodo, kiek mokesčių reikia sumokėti nuo gaunamų pajamų. Pagal tai bus suformuota ir metinė ataskaita bei paskaičiuota, kiek mokesčių permokų darbuotojui sugrįš metų gale.
 
Taisyklės ir išimtys
 
Kaip ir kitose šalyse taip ir Norvegijoje – vienas svarbiausių žingsnių ieškant darbo – tai gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas. Reiktų prisiminti, kad Norvegijoje protingiausia būtų šiuos du svarbius dokumentus apie save siųsti norvegų kalba. Gyvenimo aprašyme būtina nurodyta patirtį, įgytą ankstesnėse darbovietėse, ir aprašyti savo gebėjimus. Dažnai norvegai darbdaviai juos sudominusius aprašymus saugo ir kandidatus susitikti pakviečia į vėliau atsilaisvinusias pozicijas. Taigi tai puiki galimybė išlikti akiratyje, net jeigu ir pirmą kartą norimo darbo gauti nepavyktų.
 
Į darbo interviu Norvegijoje priimta eiti apsirengus gana kasdieniškai, dalykinė apranga (pavyzdžiui, kostiumas ir kaklaraištis tikrai ne visuomet gali būti palaikyta privalumu). Paprastai darbdaviai kalbasi su 4-5 kandidatais, o pokalbis trunka nuo 30 iki 90 min.
 
Daugelis įdarbinimo agentūro šalyje potencialių darbuotojų ieško per “Linkedin” svetainėje. Tad savo gyvenimo aprašymą tikrai būtų verta patalpinti ten, kad bet kada susidomėję asmenys jį galėtų peržiūrėti. Taip pat verta būtų pasižvalgyti po šias darbo skelbimų svetaines: www.finn.no, www.manpower.no, www.experis.no (didžiausia Norvegijos įdarbinimo agentūra, specializuojasi IT, finansinių konsultacijų ir inžinerijos srityse).www.adecco.no, www.capus.no, www.orion-search.no.
  

Žymos: Norvegija, Darbas, Migracija,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tiesa, kad intelekto testas gali būti svarbus darbinantis?
– Tiesa. Tų, kurių intelekto koeficientas didesnis nei viršininko, nepriima.