Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-10-01

Padavėjams – visi arbatpinigiai

  
Padavėjams – visi arbatpinigiai
© Pixabay nuotr.
Kai kurie verslininkai savinasi padavėjams skirtus arbatpinigius.
Šiame verslo sektoriuje veikiantį verslą vienijančios asociacijos vadovė teigia, kad valdžia perlenkė lazdą

Barų, kavinių, restoranų ir kitų Jungtinėje Karalystėje veikiančių viešojo maitinimo įstaigų vadovybė negali savintis aptarnaujančiam personalui skiriamų arbatpinigių.

Šalyje veikia apie 150 tūkst. viešojo maitinimo įstaigų, kuriose dirba maždaug 2 milijonai žmonių. Aptarnaujančio personalo interesus ginančioms organizacijoms pasiskundus, kad verslininkai neretai pasisavina padavėjams ir kitiems darbuotojams skirtus arbatpinigius, tai nutarta uždrausti.
Paaiškėjo, kad kai kurie didieji tinklai, kurie taiko paslaugų mokestį ir jį iskaičiuoja į sąskaitas, ne visus tokiu būdu gautus pinigus atiduoda aptarnaujančiam personalui. Pavyzdžiui, kai kurie iš jų pasisavina 8-10 proc. aptarnavimo mokesčio.
 
Šiems faktams išlindus į dienos šviesą, vyriausybė nutarė darbuotojus apsaugoti įstatymais, tad ruošiamasi įteisinti tvarką, pagal kurią visi arbatpinigiai atitektų tik padavėjams ir kitiems aptarnaujančio personalo nariams.
 
Tuo tarpu šiame verslo sektoriuje veikiantį verslą vienijančios asociacijos vadovė Kate Nichols teigia, kad valdžia perlenkė lazdą.
 
„Šiame sektoriuje viską galime reguliuoti patys, mums nereikia kontrolės“, – sakė ji.
Bet kokiu atveju reikalavimas ateityje visus arbatpinigius atiduoti aptarnaujančiam personalui bus įformintas teisiškai, o už pažeidimus verslininkams grės atsakomybė.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Arbatpinigiai, padavėjai, aptarnaujantis personalas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.